Olemme täällä Varsinais-Suomessa alkaneet kerätä neiti Simo Matikaiselle hankittavaa hamekangasta varten kolehtia. Kuka haluaa osallistua? Pitääköhän Simo enemmän kukallisesta kankaasta kuin raidallisesta?
Simo pääsi julkisuuteen ja teleoperaattorit tulivat iloisiksi. Mitään muuta ei nyt sitten aikaiseksi saatukaan.
Simo pääsi julkisuuteen ja teleoperaattorit tulivat iloisiksi. Mitään muuta ei nyt sitten aikaiseksi saatukaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Rekkamölöjen normaalia toimintaa. Mitä siitä itket? Luulitko jonkun savolaisen rattirunkkaajan muuttavan maailmaa? He ha haa...
Joo on toi pelleilya skallista lahtien senhan pitais kait ajaa autoilioiden asioita ja etuja mut on heti vastaan ku ois jotain sellaista tapahtumassa milla niita etuja voitaisiin saavuttaa kun ei muuten tunnu mitaan tapahtuvan.Pitais nyt autoilioiden ja kuskien kerrankin olla hyteisen edun asialla la lyoda yhdessa satamta terminaalit ja teollisuus alueet jumiin niin kuin espanjassa tehtiin kunnes muutosta parempaan tapahtuu.
lukemaan.Ei espanjassa mitään terminaaleja blokattu, vaan mootttoritiet ja risteykset.Ja satamat tukki kalastaja ja nimen omaan laivoilta.Joten jospa lopetat, kun et kerta ymmärrä lukemaasi tai näkemääsi
Joo olenpa ajellut kyseiseen maahan 13v ja asunut siella 9v et tiedan kylla kokemuksesta mita siella viimeksi pari vuotta sitten mielenilmauksen aikana tapahtui kylla satamanportit oli tukittu kuin myos rahtiterminaalit samoin oli isoimpia teollisuus alueita jumissa.Tietenkin paatiet ja tiemaksupaikat moottoriteilla oli tukittu ja rajanylityspaikat. Et sillai ja polttoaineiden hinnat putos.
satu-simo on tays pelle ei hameeseen kannata tuhlata rahoja vain lapio nagan patruuna ja talkoilla monttu.
menne viime tingassa pupupöksyyn,ei savolaisilla kestä pokka,pitäs äijälle antaa kunnolla koivuniemen herraa sit muurahais pesään istumaan,,,,
aiheesta,alunperinkään ei ole ollut tarkoitus toteuttaa tuota matelua,mitä te olette saaneet tehtyä asian hyväksi,vittuilua täällä ei kovin korkealle noteerata,lukijoita korkeintaan tuhat,simon viesti meni koko kansan tietoon.