Minä olen sellainen ihminen, joka en KOSKAAN tee mitään pahaa lapsille. Minä tulin kirjoittamaan sen takia, koska minua vain huolestuttaa nämä asiat, johtuen siitä, kun lehdissä luetaan tällaisia asioita. Kyselesin näin.
Miksiköhän rikoksen tekijät, eli miehet, suurin osa heistä ovat vanhempi ikäisiä, vaikkapa kolmekymppisistä alkaen? On varmaankin olemassa jotain kaksikymppisiä, jotka tekevät pahaa nuorille lapsille, mutta miten ne vanhemmat miehet liittyvät tähän asiaan?
Miksiköhän rikoksen tekijät, eli miehet, suurin osa heistä ovat vanhempi ikäisiä, vaikkapa kolmekymppisistä alkaen? On varmaankin olemassa jotain kaksikymppisiä, jotka tekevät pahaa nuorille lapsille, mutta miten ne vanhemmat miehet liittyvät tähän asiaan?
Vastaukset 5
Vanhimmat
tajunnu mitään, mitä sä oikein kysyit?
Nyt potuttaa, kun kirjoitan aina väärällä tavalla! Olisi pitänyt noudattaa äidinkielen tuntia koulussaan!
Korjaus;
Yritän sanoa, että suurin osa seksuaalisia hyväksikäyttäjät ovat miehiä ja TARKOITAN etenkin 30-kymppisiä alkaen! Jotkut kaksikymppiset miehetkin tekevät ilkeyksiä nuorille lapsille. Liittyykö ikä mitenkään? Joko nyt menee oikein?! >=(
mut en oikeen tiiä osaanx vastata, sen kyllä oon huomannu, et mitä vanhempi mies, ni sitä perversempiä ne on.
Jos se johtuis siitä et nälkä kasvaa syödessä? Et ku on jo tehty kaikki normaali, ni siit ei enää saa kixejä ni täytyy siirtyy erikoisempiin juttuihin.
Mut noist hyväxkäyttäjistä, ni kyl mä luulen et ne on jo teiniiässä käyttäytyny oudosti mut ei oo jääny kiinni. Ja yleensähän niitäki on käytetty hyväx.
Jos ne vanhemmiten tulee huolimattomammix ja jää sen takii kiinni?
Mut tähän pitää viel sanoo, et must saxalaiset keskiikäset, kaljamahaset kaljut miehet on likasimpia mitä tiedän.
Tosiasiassa toiset lapset ja teini-ikäiset nuoret ovat suuri ryhmä, joka pakottaa pienempiä lapsia ja toisia samanikäisiä lapsia seksiin. Näitä juttuja ei vain uutisoida lehdissä.
Mikä sinut pistää noin hämmästyttävästi ISOILLA kirjaimilla vakuuttelemaan? Eikö tuollaisen asian pitäisi jokaiselle olla itsestään selvä ?