häntä. Varmasti on tullut uhkauksia kyrölle, mutta jätkä on täyttä terästä , eikä karia pelotella helposti..Liian ilmiselvää, jos jotain ikävää tapahtuisi..tukijoukkoja löytyy karille kyllä...
Kyrö on rohkea
ja arvostan
3456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nii ei meeläpi jos yhtäkkiä kyrölle jotain tapahtus,Varmaan on kyrökkii saanu uhkailuka,kun ite johtoporras haluaa putsata maineen.Se on nyt myöhästä ahot piiraiset vähäsöyringit petäjät yms muut paskanjauhajat.HAHHAH OOTTE KUSESSA ÄÄLIÖT.
K-P Kyrö lataa kovaa tekstiä virpi Kuitusesta maailman cupista joulukuu -2000 Italiassa. Hemoblobiini melkein 180, päästetään startaamaan mutta pakotetaan keskeyttämään.
Suomen ykkösnaishiihtäjä tällä hetkellä. Ruotsalainen hiihtojohtaja vahvistaa väitteen, mutta "ei tiedä" totuutta miksi veriarvot noin korkealla.
Maastohiihto yksi kovimmista urheilulajeista, kaikki keinot täytyy näköjään ottaa käyttöön huipulle pääsemiseen.
Miksi K-P lähtee likaamaan omaa pesäänsä? Hiihtoliitto maksoi kuitenkin palkan hänelle usemmalta vuodelta, sekä antoi valmennuspestit. Oikeudessa pelkät suulliset todisteet ei riitä, muitakin dokumenttejä kaivataan. Saas nähdä miten kaikki päättyy!
Maajoukkuehiihtäjillä tärkeä harjoituskausi meneillään kautta 2008-09 ajatellen, tälläistä "painolastia" ei saisi missään tapauksessa tulla, mutta näin se vaan näköjään menee.
Siinä joku 55 hiihtoniilo tunsi jopa hätää hemohessihiihtäjien puolesta kun Kyrö paljastaa totuuksia. Samalla tämä juntti pipopää luulee edelleen tätä lylynlykintää jotenkin kovaksi urheilulajiksi. Hikilaji mikä hikilaji muttei erityisen vaativa kuitenkaan. Kunhan lykkii ja joku voitelee skimbat niin hyvällä kestävyydellä kyllä pärjäilee ja tekniikka ei niin kummoista ole. Aika yksinkertainen laji loppujen lopuksi. Näkeehän sen jo siitä miten se kiehtoo tämmöisiä vanhoja kubbejakin joilla ei liikekoordinaatio enään tottele vaikeampia lajeja ja jotka on tottuneet jossain maalaiskylissä skideinä hiihtämään skoleen reppuselässä ja joille prukumin pureskelu ja kävely yhtäaikaa tuottaa jo vaikeuksia. Mutta hikilaudolilla hiihto se on hemmoille kliffaa.
Mut Kyrö hän tekee miehen työn kun paljastaa nämä suomalaisten hiihtäjien ja niitten mädänneen liiton salakavalat konstit. Vahinkoa tuskin tulisi kenellekään vaikka kilpahiihto lopetettaisiin kokonaan Suomesta. Mitä hyötyä esim. Mika Myllylän monista mitaleista on ollut kenellekään - ei yhtään mitään. Sen sijaan maine meni heiltäkin jotka joskus tukivat tätä aineitten käyttäjää ja myöhemmin viinajuoppoa. Meni vielä samaan syssyyn talo, perhe, ehkä rahojakin ja maine iäksi. Hyvä hiihtoliitto.