Hieno

Ottelu

Siinä nähtiin kuinka typerällä pelillä voi hävitä...kyllä Turkkilaiset osaa pelata..Lol

3

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minäp

      Kannatin pelissä Turkkia, koska sil oli mahtava nousu Tsekki pelis. Ku tuli se Kroatian maali jatkoajal, mä olin sillee "´No just, Turkin ois pitäny voittaa" Ja meinasin jo lähtee nukkuu. Sit rysty veti maalipotkun kauas hyökkääjille... JOku pelaaja sai sen vastaan... MAALI!!!! Mä olin ihan suu ammollaan että mitä ihmettä. Varmaa oli veska jo vähän lepäilemässä ku oli jotai 2 sekkaa peliaikaa. Mut sit tuli rankkarit ja rysty torju kaikki. Mä olin sillee et jes, sit viel voittais saksanki, nii siel oltais... No se on jo vähän epätodennäköst... Mut mitallipeleihin pääsi ainaki! JES! HYVÄ TURKKI!

      • huvittunut sun jutuista

        Jaa mitkäs kaikki se rysty torjui rankkarikisassa? ;D

        Kaksi Kroatian laukausta ei osunut maaliin. Mutta ei se rysty mitään "kaikkia torjunut", ei yhtäkään. Hassu väite ;D


      • migmig
        huvittunut sun jutuista kirjoitti:

        Jaa mitkäs kaikki se rysty torjui rankkarikisassa? ;D

        Kaksi Kroatian laukausta ei osunut maaliin. Mutta ei se rysty mitään "kaikkia torjunut", ei yhtäkään. Hassu väite ;D

        Ite katoin kanss peliä, kannustin Turkkia..
        Kun Kroatia teki viime hetkellä maalin, ne oli varmoja voitosta, mutt sitt tuli tasoitus ja Kroaattien itsetunto laski niin alas ett en ihmettele ku ne veti rankkareita ohi :)
        Rankkarikisan jälkeen pelin tuomari kävi muuten lohduttamassa kroaatiaa. Koska pelin tuomarilla kulkee kroaattiverta suonissa :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      280
      4733
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3056
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      42
      2918
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1232
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1169
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      976
    8. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      961
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      959
    10. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      931
    Aihe