Murhaajat

Ajatelkaapa jos joukko asehulluja ajaisi teitä ja perhettänne takaa pitkin metsiä, olisiko sitten kiva, häh?
141164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Olis ihanvitun hubaa!!!!!!!! Ampuisin ne kaikki.

Ajattele jos koko sun perhe kuolis hirvikolarissa, olisiko sitten kiva, häh?

Äänestä
  • No se on luonnon laki kun tulee näitä hirvikolareita, luonto hoitaa kyllä omansa ei
    teidän tarvitse aseisiin tarttua,
    aina tulee tauti jos kannat kasvavat liikaa,
    niinhän meihin ihmisiinkin tulee erillaisia
    tauteja jotka harventavat meitä kuten luonnon
    kuuluukiin ...
    Sori vaan te metsästäjät olette aivan TURHIA...

    Äänestä

  • ...tai vedetään sut perheinesi kölin alta ja sidotaan raa'an nokkaan.

    Äänestä

  • luonto hoitelee omansa luon... kirjoitti:

    No se on luonnon laki kun tulee näitä hirvikolareita, luonto hoitaa kyllä omansa ei
    teidän tarvitse aseisiin tarttua,
    aina tulee tauti jos kannat kasvavat liikaa,
    niinhän meihin ihmisiinkin tulee erillaisia
    tauteja jotka harventavat meitä kuten luonnon
    kuuluukiin ...
    Sori vaan te metsästäjät olette aivan TURHIA...

    Kyllä jos jokin on turhaa niin ne ovat kaikki nuo teidän metsästystä ja metsästäjiä pilkkaavat juttunne ja nimenomaan täällä Metsästys-foorumissa.
    Ei teidän tarvitse kantaa huonoa omatuntoa siitä että me tapamme riistaeläimiä, me itse kannamme ja kärsimme huonot tuntomme jos sellaiselta alkaa esiintyä.
    Nuo juttunne eivät saa meitä lopettamaan harrastustamme, ei edes harkitsemaan sellaista.
    Minulle se on pelkästään harrastus, kaikille se ei edes ole pelkkä harrastus.

    Äänestä

  • Pirate kirjoitti:

    ...tai vedetään sut perheinesi kölin alta ja sidotaan raa'an nokkaan.

    hipeistä ole mihinkään. anna vaan tulla niin saat lyijyä perseelle

    Äänestä

  • Pirate kirjoitti:

    ...tai vedetään sut perheinesi kölin alta ja sidotaan raa'an nokkaan.

    ei sul taitaasi olla sellaasii voimii, sitte kattottaas kuka vetää ja kenet kölin ali.

    Äänestä

  • hohoo kirjoitti:

    ei sul taitaasi olla sellaasii voimii, sitte kattottaas kuka vetää ja kenet kölin ali.

    aina ku os tosi paikka niin hipit on jo juoksemassa karkuun tai sit hokee et peace man

    Äänestä

Suurin osa metsästäjistä kykenee verottamaan riistaa = valtion karjaa suhteellisen kivuttomasti ja ilman suurempia hätistelyjä. Ihmiset ne vaan vetelee lehmän fileitä ajattelematta kuinka karja kuljetetaan ja lahdataan teurastamoilla. Se on helppo syödä hampurilaisia ja unohtaa että aina lihan siirtymiseen lautaselle tarvitaan sekä lopetus & käsittely. Yleensäkin ihmisten olisi hyvä tutustua paremmin metsästyksen merkitykseen ja kulttuuriin ennen kuin älisevät asiasta.
Ps.Myös pelkkä Salaatin syönti on OK.

Äänestä

Nyt on lauma hulluja kettutyttöjä jahtaamassa perhettäni. Ei sekään ole kovin kivaa.

Äänestä

Tai satoja vapautettuja kettuja ajaisi sinunkin perhettäsi takaa turkistarhalla. Olisiko se kivaa häh?

Äänestä

"Viime vuonna Suomessa ajettiin yleisillä teillä noin 5 400 hirvieläinkolaria, joissa kuoli viisi ja loukkaantui 331 ihmistä. Keskimäärin Suomessa kuolee hirvieläinonnettomuuksissa kymmenen ja loukkaantuu 313 ihmistä vuodessa.
Liikenneturvan kyselyn mukaan hirvet ovat rattijuoppojen jälkeen autoilijoiden toiseksi suurin pelon aihe liikenteessä. Hirvi- ja peuraeläinonnettomuudet aiheuttavat yhteiskunnalle noin 190 miljoonan euron kokonaiskustannukset vuodessa. Hirvionnettomuuksia kirjataan melko tasaisesti koko maan alueella" (Lähde: Liikenneturva)
Ajattelepa, jos teiden varsilla olisivat mukana myös ne 80 000 hirveä, jotka laillisesti kaadetaan joka vuosi. Hirvikolareissa kuolleiden ja vammautuneiden ihmisten lukumäärä olisi moninkertainen. Mutta näin pitkäjännitteiseen ajatteluun RIPillä ei ole resursseja.

Äänestä

Ooksä tyhmä vai esitätkö vain? Vai oletko lapsi? Oletko mielisairaalassa? Oletko käynyt kehä kolmosen ulkopuolella? oletko nähnyt elävää eläintä(ei mikää lemmikki)?
Niin ja ajatteleppas jos joukko hulluja trolleja postais sun palstan täyteen paskaa, olisiko sitten kiva, häh?

Äänestä
  • No ei ne hipit tiedä edes sitä että maito mitä ne juo on lehmästä. Ne luulevat että se valmistetaan kuin coca cola

    Äänestä

  • jeee kirjoitti:

    No ei ne hipit tiedä edes sitä että maito mitä ne juo on lehmästä. Ne luulevat että se valmistetaan kuin coca cola

    tyytyä jatkossakin linnunmaitoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RIP kirjoitti:

Ajatelkaapa jos joukko asehulluja ajaisi teitä ja perhettänne takaa pitkin metsiä, olisiko sitten kiva, häh?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu