Varasin Finnmatkoilta syyskuun alkuun halvan viikon matkan 250E/hlö. Onko kellään kokemuksia kyseisestä huoneistohotellista? Entä millaiset mahdollisuudet laitesukellukseen? Isäntä haluaa sukeltamaan ja minä perheen nuorimman kanssa aurinkoa ja rannalla olo - ei biletystä eikä yöelämää. Tulimme viikko sitten Marmariksesta koko perheen lomalta. Tämä on tälläinen ex temporee matka - edullinen hinta houkuttaa lähtemään vielä ennen talvea viikon aurinkolomalle. Laittakaa mielipiteitä mitä olette tykänneet Korfusta. Rhodos meille tutumpi paikka Kreikan kohteista.
Huoneistohotelli Sgouros
5
946
Vastaukset
- hotelli
on ihan perushotelli. Olimme siellä elokuussa 2007 ja menossa uudelleen nyt elokuussa.
Huone oli ihan siisti, keittiöstä löytyi suunnilleen tarvittavat varusteet ja vaikka hotelli "keskustassa" ei sinne paljon meteliä kuulu, hotellissa saa olla aika omissaoloissaan, siivooja erittäin ystävällinen. Huoneen sai pitää lähtöpäivänä iltaan asti, muistaakseni maksamalla siivoojalle 20 eur, kohdeopas tietää tarkemmin asiasta ja informoi siitä kyllä sitten lähempänä lähtöä.
Aharavi itsestään on sellainen pieni kylä, jossa ei mitään hurjaa yöelämää ja biletystä ole tarjolla, tavanomaista iltaelämää kylläkin.
Rannalle on pienehkö kävelymatka, mutta ranta itsessään on upea ja pitkä, sukellusjutuista en tiedä tarkemmin.
Itse vuokrasimme viime vuonna auton, ja ajelimme pitkin Korfua, Korfu on kaunis saari, jossa vehreyttä riittää.- 140bpm
"vaikka hotelli "keskustassa" ei sinne paljon meteliä kuulu"
Tultiin juuri Sgouroksesta ja jätän nyt hotellin arvioimisen muuten, koska hotelli oli mikä oli, mutta musiikista sen verran, että nykyään ainakin kuuluu melua ja paljon. Joku niistä pääkadun diskoista nimittäin huudattaa "musiikkia" aivan törkeän kovalla viikon jokaisena päivänä.
Pe-la jumpsutus kesti aamukuuteen asti, muina päivinä se loppui 02-04. Äänenvoimakkuus oli sitä luokkaa, että en ole aiemmin missään Kreikan lomakohteiden hotelleista joutunut kohtaamaan. Naapurihuoneen pariskunta oli vanhoja Aharavin kävijöitä ja osasivat jo saapuessamme varoitella, että yöunet saattavat jäädä lyhyiksi. Onneksi korvatulpat auttoivat jonkin verran. Täytyy kuitenkin sanoa, että ihmettelen paikallisten hermoja, jos tuo volyymitaso jatkuu läpi kesän. Pääkadun varrella oli nimittäin aivan normaaleja paikallisten asuntoja. Ehkä siihenkin tottuu :)
Muuten Aharavi oli kaikin puolin kiva ja rauhallinen paikka. Saatan mennä uudestaan, mutta ehdottomasti toiseen hotelliin ja mikäli mahdollista, en Finnmatkoilla.
- verran
tietoa Korfusta löytyy myös tuolta www.kreikka.net sivuilta.
- ghjklöäa.
Joo, jos ne eí saa tuota yhtäa ainoaa poliitikon rahoittamaa metelibaaria rauhoittumaan niin tuonne en ikinä enää mene. Muutaman juopon euron takia pilataan koka kaupungin elinkeinoelämä.
Muut baarit ovat näet hiljaa.
Tämä on kreikkaa, eliitti saa tehdä mitä haluaa, muut nöyrtyööt, joa haluavat jotain tienata.
a. ihmettelee sitä että miksi kreikkaan suhtaudutaan äärimmäisen lepsusti. Eliittiä suojellaan yhä. Miklsi?
Money is money.
- Dynworech
itse menossa falirakiin hotelli epsiloniin onko hyvä hotelli?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512264Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251068Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82982Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54883- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22763Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759