Vaihtakaa arvokisat Neloselle!!!

Hieman Pettynyt

Toivottavasti vaikka Suomen Nelonen ostaisi oikeudet näyttää Jalkapallon MM - Kisat ja EM - kisat, koska siten saataisiin hyvin todenäköisesti kuunnella kisat kunnon selostajilla, kuten esim J-P Jalolla joka kyllä vetää vertoja Juuselalle ja Lehtiselle koskavain ja ehkä saataisin Virkkunenkin kehiin. Jos ei yle hommaa parempia selostajia EM ja MM kisoihin niin saisivat kisat tulla esim Neloselta.

Olisivat edes lähettäneet Antti Ennekarin paikanpäälle kisoja selostamaan, mutta ei Juusela ja Lehtinenhän sinne piti lähettää. Juuselaa vielä jaksaa kuunnella, mutta ei Lehtistä.

4

258

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tvpijju

      ...varaa ostaa yhtään mitään,näkeehän sen muista Nelosen ohjelmien "tasosta":)
      Toiseksi,mihin niitä selostajia tarvitaan? Matsi tulee telkkarista,jos ei joku ymmärrä näkemäänsä ilman että selostaja kertoo mitä juuri tuli nähtyä,silloin on parempi sulkea telkkari.

      • Hieman pettynyt

        Kyse ei ole siitä, että pelistä ei ymmärrä vaan selostusta ei yksin kertaisesti jaksa kuunnella. Jos sinä jaksat niin hyvä niin! Saisi edes olla vaihtoehtona kuunnella pelejä ilman selostusta pelkillä pelikentiltä ja katsomoista kuuluvilla äänillä!!!


      • epekki
        Hieman pettynyt kirjoitti:

        Kyse ei ole siitä, että pelistä ei ymmärrä vaan selostusta ei yksin kertaisesti jaksa kuunnella. Jos sinä jaksat niin hyvä niin! Saisi edes olla vaihtoehtona kuunnella pelejä ilman selostusta pelkillä pelikentiltä ja katsomoista kuuluvilla äänillä!!!

        ..se olisikin pelkkää juhlaa. Olen pari kertaa lähettänyt YLE:lle palautetta selostajista,ehdottanut että lähettäisivät yhden ottelun ilman selostusta,vain "kenttä-ääni". Palaute voisi olla niin positiivista että hoopohännisetsuomiset ym.voisi siirtää arkistonhoitajiksi:)


    • Ei niitä!

      J-P Jalo ja Tuomas Virkkunen on molemmat sellaisia vinkujia ettei kestä kuunnella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      51
      1323
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      17
      1031
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      673
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      668
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      470
    7. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      451
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      450
    9. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      439
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      423
    Aihe