Olemme Ranskalais Suomalainen perhe, asumme tällä hetkellä Suomessa mutta muutamme pian taas Ranskaan...meilä on 4 lasta ja viides tulossa, tarvitsemme apuja nimeen
Lapsemme ovat
Emilee Christine
Joline Anette
Michelle Amelia
Michael Benjamin
En tiedä tuleeko tyttö vai poika, mutta ehdotelkaa nimiä jotka sopivat katraamme jatkoksi!
Lapsemme ovat
Emilee Christine
Joline Anette
Michelle Amelia
Michael Benjamin
En tiedä tuleeko tyttö vai poika, mutta ehdotelkaa nimiä jotka sopivat katraamme jatkoksi!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jou siellä taas feikkiviestiä näpyttelee! On se kummallista, kun kaikki tällä palstalla ovat nyt muuttamassa ulkomaille!
Itsekin olen lähettänyt tänne palstalle kolme feikkiketjua ja kaikki ovat menneet ihan täydestä (mutta tämä ketju ei ole minun käsialaani). Ihan vain siksi, että olen halunnut tietää mitä mieltä toiset ovat nimistä, jotka ehkä tulevaisuudessa tulen antamaan lapsilleni. Ja tietenkin on pitänyt selvittää suhtautuminen omaankin nimeeni.
En ole mikään feikki ihminen. Eikä me "olla" muuttamassa ulkomaille. Olen itse Suomalais-Ruotsalaista alkuperää ja meheni on täysin Ranskalainen. Hän työskentelee Nokialla ja ollaan asuttu nyt 2 vuotta Suomessa, sitä ennen Ranskassa 8 vuotta. On se kummaa kun kaikkia aina epäillään! Mihinkäs muuhun näitä nimijuttuja voi kirjotella kun tänne??? Ehkäpä sen takia monet kyselevät nimiä jotka sopii "moneen" maahan, koska mistäs muualta kysellä!
Ja jos jotkut täällä on feikkejä, niin mitä sitten? ketä kiinnostaa? Jos täällä vain nimiä kysellään niin onko siitä jotain haittaa! Ja sellanen vielä että ehkä ne feikit sanovat muuttavansa ulkomaille, koska se on niiden haave tulevaisuudessa ja haluavat juuri sen takia "erikoisia" nimiä lapsilleen! Ettäs sillee!
en valitettavasti osaa ranskaa sanaakaan.. mutta mielestäni esim. isabella sopisi tytölle ja pojan nimistä rene tai henrik.
tosi kauniita nimiä ootte valinnut lapsillenne.. =) Musta tytölle sopisi ehkä Mikaela, Melissa, Claudia, Sarah, Emma... ja pojalle joku Kristian/Christian.. en oikeen keksi hyviä pojan nimiä muutakun tuon =)
Nimet on nyt valittu. Jos tulee tyttö hän on Isabel Claudia ja jos on poika hän on Jordan Mikael!! Kiitos ehdotuksista!