FIA:n kässärin mukaan mennään!

"virheestä" rangaistus!

Vaikka räkä saa ajaa miten haluaa.
3364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

radalla? eikö yön jormankin auto pitäisi pysyä radalla?

Äänestä

FIA:n rasistiset tuomarit eivät vain yksinkertaisesti voi hyväksyä, että Ferrari ei voita ja vielä pahemmaksi asian tekee jos värillinen kuski pistää räkiksen matalaksi. Kyllähän tuo tuomio aika kaukaa haettu oli.. ainakin kun vertaa mitä muille on "seurannut" vastaavista tilanteista. Tosin olihan tuo 10 ruudun pudotuskin rangaistuksena aivan keksittyä kamaa.

Äänestä
  • "The stewards may impose any one of three penalties on any driver involved in an Incident :
    a) A drive-through penalty. The driver must enter the pit lane and re-join the race without stopping ;
    b) A ten second time penalty. The driver must enter the pit lane, stop at his pit for at least ten seconds and then re-join the race.
    c) a drop of ten grid positions at the driver’s next Event"

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hamiltonille pienestä kirjoitti:

"virheestä" rangaistus!

Vaikka räkä saa ajaa miten haluaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu