Harmaja/pohjakuva

Mitä mieltä olette tästä pohjasta? Tätä hieman muunneltuna aiomme kysellä tarjouksia..

http://www.kannustalo.fi/mallistot/harmaja/harmaja_192_alak.html
5861
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vc aukeaa hyvin näkyvästi ja makkari puuttuu ja saunasta puutteellinen yhteys ulos jne

Eli mutkat maksaa mutta ei tuo yhtään lisäarvioa asumiseen.

Äänestä
  • Makuuhuoneet on siis yläkerrassa.

    Hmm, eikö wc yleensäkin aukea eteiseen?

    Kirjastohuone tulee meillä laatalla eli sen kautta yhteys ulos. Miksi se ei riittäisi?

    Äänestä

  • mona.... kirjoitti:

    Makuuhuoneet on siis yläkerrassa.

    Hmm, eikö wc yleensäkin aukea eteiseen?

    Kirjastohuone tulee meillä laatalla eli sen kautta yhteys ulos. Miksi se ei riittäisi?

    huonojalkaisen makkari ja läpikulku myös saunalle, toimii ehkä omalla väellä.

    VC:n ovi näkyy keittiöön, ruokailutilaan ja olotilaan, toimii hyvin tai hyvin huonosti.

    Äänestä

Meillä on vähän saman tyyppinen pohja alakerrassa, eli kulku saunasta on "kirjastohuoneen" kautta ulos terassille. "Kirjasto" on meillä ihan oikeastikin kirjastokäytössä (vaikka tuo todella typerä nimitys onkin), eli siellä on kirjahyllyt, työpöytä ja vuodesohva, sekä musiikkilaitteet. Huone toimii meillä myös vierashuoneena.

Silloin kun ei ole vieraita (99% ajasta), kuljemme saunasta tuon huoneen kautta ulos. Kun on vieraita, kuljetaan edelleen joko tuon huoneen läpi tai jos saunotaan niin myöhään että esim. lapsia nukkuu vierashuoneessa, kuljetaan kodinhoitohuoneen kautta.

Tuossa pohjassa itseäni häiritsee se, että kodinhoitohuoneesta ei pääse suoraan ulos. Ilmeisesti teillä on lapsia kun noin usean makuuhuoneen taloa rakennatte? Kuraeteinen on meinaan loistava asia. Muutenkin meillä oman porukan kesken kuljetaan melkein pääasiassa kodinhoitohuoneen läpi sisään ja ulos, koska se on suoraan yhteydessä autokatokseen.

Olohuone on aika pieni,toki jos takan sijoittaa eri tavalla, tulee ruokailutilasta avaruutta myös olohuoneeseen.

Äänestä

muuten ihan ok toimivan näköinen mutta TODELLA PIENET kylpytilat sauna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mona.... kirjoitti:

Mitä mieltä olette tästä pohjasta? Tätä hieman muunneltuna aiomme kysellä tarjouksia..

http://www.kannustalo.fi/mallistot/harmaja/harmaja_192_alak.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu