Tallentava dvd laite

Olen hankkimassa tallentavaa DVD-laitetta, mitä suosittelisitte (hintahaitari 200-300 €).
Laitteen saisi kokonaan suljettua nappia painamalla virran pois eikä jäisi valmiustilaa päälle.

Mitä mieltä olette Sony RDR-HXD970 laitteesta,
ajattelin tilata Saksasta sieltä saa edullisimmin
tuotteen.
4776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomessa YLEn tekstitykset, muutenhan Suomesta ostettuna se on varmasti paras len kaltainen laite. Minä ostin 870 ja on HYVÄ!

Äänestä

Kannattaa miettiä tallentava digiboksi ja sitten tietokoneella dvd:lle ohjelmat, tai sitten tietokoneelle digijuttu.

Nopeempaa jos meinaat enempi dvd levyjä tehdä.

Äänestä
  • Mulla on Sonyn digiTV käytössä, mikä tallentava DVD-laite olisi parhain?

    Äänestä

  • just tuo digibox > tietokone > dvd on paljon hitaampi menetelmä koska siinä on monia vaiheita kun taas suoraan dvd levylle tallennuksessa vain yksi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sony-478 kirjoitti:

Olen hankkimassa tallentavaa DVD-laitetta, mitä suosittelisitte (hintahaitari 200-300 €).
Laitteen saisi kokonaan suljettua nappia painamalla virran pois eikä jäisi valmiustilaa päälle.

Mitä mieltä olette Sony RDR-HXD970 laitteesta,
ajattelin tilata Saksasta sieltä saa edullisimmin
tuotteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu