Asensin tuttavan koneelle (XP)Antivir ohjelman josta seuraa silloin tällöin seuraava ilmoitus: the connection to the antivir service on this computer is occupied by another already running AVguard control program. The system does not allow to establish a second connection to the service. Please close the already running instance of avguard control program if desired. The connection will be re.established in 5 seconds.
Suomennos ei sinällään ongelma, mutta mitä se tarkoittaa? Toinen virustorjunta ohjelma? Jonka olemassa olosta ei ole tietoa.
Suomennos ei sinällään ongelma, mutta mitä se tarkoittaa? Toinen virustorjunta ohjelma? Jonka olemassa olosta ei ole tietoa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olisko syynä XP:n oman palomuuri?
Otappa pois päältä jos koneessa on joku toinenkin palomuuri saman aikaisesti?
>Ohjauspaneeli
>Verkko-ja Internet yhteydet
>Verkkoyhteydet, klikkaa verkkoyhteys kuvaketta oikealla korvalla
>Ominaisuudet
>Lisä asetukset, siitä saat XPn oman palomuurin Päälle tai Pois päältä.
Luskelin k.o. ohjelman omaa keskustelu foorumia. Kyseinen ongelma syntyy kun vaihdetaan koneen käyttäjää, antivir ei osaa käsitellä tätä tilannetta. Tietäviltä toivon vastausta, miten menetellä tällöin?