Hotelli Victoria??

Onkos kenelläkään kokemuksia kyseisestä hotellista? Eli Finnmatkojen blue star Victoria ei Victoria Palace (jos olen oikein ymmärtänyt, ovat kaksi eri hotellia?) Olemme elokuun lopussa menossa 1v. lapsen kanssa ja kiinnostaisi kuulla kokemuksia, niin hyviä kuin huonojakin..
4953
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olin viime kesänä kaksi kertaa Victorias ja vastas ainakin mun odotukset.Aamupala jolla pärjää varmasti pitkälle päivään,hotellin sijainti rantakadun ääressä ja n.50m ja on jo rannalla.Hotellin oma bändi esiintyy,joten voi vähän häiritä pienen unta ja jos huone viel merelle päin,niin korostuu mut lopettavat viimeistään kaheltatoista.

Siivous joka päivä ja henkilökunta asiallista.Rahanvaihtopiste hotellin aulassa ja eivät ainakaan minua yrittäneet huijata.Mun huoneessa ei ollut jääkaappia kummallakaan kertaa mut tänä vuonna sellanenkin pitäs huoneesta löytyä.Nyt menos heinäkuus et pahimpaan turistiaikaan,viime vuonna olin kesä-ja elokuun lopus ja mitään hirveitä meteliporukoita ei ollu.

Joissakin ollu huoneen ovet avaimella toimivat(muualla Sunnylla),Victorias on avainkortit joka paljon kätevämpi.Huoneet ihan hyviä ja kunnon suihkukaapit kun joissakin hotelleissa on vain pikku allas ja siinä suihkuverho ja sit on koko vessa märkänä.
Parveke,ainakin kaksios tosi pieni mut kyl sinne se pöytä ja kax tuolia mahtuu. Lähtöpäivänä mulla oli iltalento,niin huoneen sai pitää ekalla kertaa klo.17 asti ja elokuus aina siihen asti kun bussi lähtee ja bussi lähti klo.18.00. Maksoi ainakin viime kesänä 10levaa tunti..siinä mieles"kallis"et muissa on jopa saanu neljäkin tuntia kokonaan 15:sta levalla mut aika pieni hinta et voi pitää huoneen,en sit tiedä et onko yleinen käytäntö vai oliko vain hyvää säkää kun sai pitää loppuun asti et ei ollu uusia tulijoita.

Hotellista löytyy kuntosalia,saunaa,nettihuone...hinnoista en osaa sanoa kun en käyttäny.Uima-allasalue aika pieni kun tulee se rantakatu vastaan mut jos ei siitä tuolia saa,niin lyhyt ainakin rannalle.Mut toivottavasti jotain apua,vaik Victoria ei ihan halpis vaihtoehto,niin olin kyl tyytyväinen kuuden hotelli Galabin kerran jälkeen et vaihdoin vähän isompaan hotelliin.Oikein hyvää lomaa oli valinta mikä tahansa!

Äänestä
  • Kiitokset vastauksesta! Varattiin Victoria ja lähtö on 26.8. Otettiin vielä lisäksi all inclusive-paketti, koska ei välttämättä jaksa noin pienen kans etsiä ruokapaikkoja.. Jos jollakin olis vielä kokemuksia kyseisestä hotellista ja tuosta all inc.-paketista, niin lueskelen kyllä mielelläni! Eritoten se all inclusiven toimivuus ja hinta-laatusuhde kiinnostaa.. =)

    Äänestä

Eli otsikkokin sen kertoo.. Blue Star Victoria hotellista kaipaan lisää kertomuksia, all inclusiven "toimivuudesta", huoneiden tasosta yms. olisi kiva kuulla muiden kokemuksia. Olemme menossa elokuun lopussa ensimmäistä kertaa Bulgariaan 1v. lapsen kanssa.. Eli lapsiperheet (ja kaikki muutkin), jotka olette olleet kyseisessä hotellissa, kertokaa kokemuksistanne!! =)

Äänestä
  • Moi.Olimme toukokuussa Blue Star Victoria hotellissa viikon verran.Huoneet erittäin siistejä ja siivous pelasi oikein hyvin,myös astiat tiskattiin.Aamupala oli oikein riittoisa ja monipuolinen,kaikkea maisteltiin.Meillä ei ollut all inc.mutta sen verran kyllä katseltiin että pöydät näytti notkuvan ruokapaljoudesta ja hyvältä vaikutti.Syötiin kyllä muutama kerta hotellilla iltapäivällä ja hyvää oli.Vastapäätä hotellia oli myös hyviä ruokapaikkoja.Mukava paikka pienten lasten kanssa olla.Meillä oli käytössa Rela tabletit sekä käsidesifiointiaine,emme sairastelleet.Hyvää lomaa!Juuri katselen äkkilähtöä Sozopoliin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pähkäilijäx2 kirjoitti:

Onkos kenelläkään kokemuksia kyseisestä hotellista? Eli Finnmatkojen blue star Victoria ei Victoria Palace (jos olen oikein ymmärtänyt, ovat kaksi eri hotellia?) Olemme elokuun lopussa menossa 1v. lapsen kanssa ja kiinnostaisi kuulla kokemuksia, niin hyviä kuin huonojakin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu