renu

sammuuuuu

eli mikä voisi olla vikana kun laitan ihanan kauniin hyvän relluni käyntiin niin elkuun se hörähtää iloisesti käyntiin jonka jälkeen ei huoli kaasua ja sammuu eikä lähde starttaamalla millään käyntiin. työntämällä kyllä ja pysyy myös peräti käynnissä. ajaessa tuntuu ihan pientä nykimistä mitä ei heti huomaa. tyhjäkäynti on normaali.missä vika. onko kellää kokemuksia samanlaisesta ongelmasta.

3

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • scenic

      kyseessä scenic 2.0 vm-98

    • Mulla oli aikoinaan 21:ssä samat oireet. Olimme Jouluaattona matkalla anoppilaan ja oli matkan varrella pakko tankata pieneltä huoltsikalta. Ilmeisesti saimme huoltamon tankin pohjat Joululahjaksi. Loput 200 kilsaa olivat sitten pelkkää nykimistä. Yksikään toinen huoltamo ei ollut enää auki, jotta olisin saanut ensiavuksi Masinolia tankin vettä sitomaan. Mulle jotkut viisaammat sanoivat, että aine pilaa tiivisteet, mutta kyllä se vanhan uskollisen 21:n taas henkiin sai kun sitä joulun jälkeen tankkiin litran verran lorotin. Kokeile.

    • mja

      Et kerro mikä malli, mutta jos se on uudempi Scenic, niin todennäköisesti yksi tai useampi puola on mennyt. Scenicissä on joka tulpalla oma hattupuola.
      (Vastoin yleistä luuloa, hattupuola ei ole ranskalainen keksintö, se ei ole vain ranskalaisissa autoissa eikä puolat ole Ranskassa valmistettuja)

      Puolia saa myös Motonetistä, ei tarvitse ostaa merkkivaraosina.

      Kakkosehdokas viaksi on jakopään asennonosoitin, jotka irtoaa tai rikkoontuu välillä. Tosin silloin ei taida käynnistyä edes työntämällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      49
      2339
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      150
      1920
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1865
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      33
      1567
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      111
      1528
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1181
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      69
      1106
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1105
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      891
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      877
    Aihe