tositarina...

olipa kerran kuuluisa saksalainen nainen joka baijerissa päin vainosi scientologeja jopa niinkin kovasti että paineli Floridaan asti scientologiaa lopettamaan...

Vaan mikä oli taaskin TOTUUS-scientologit paljasti asian- ja nainen tuomittiin oikeudessa koskapa oli toiminut PALKALLISENA KORRUPTOITUNEENA VIHANKYLVÄJÄNÄ!!!

TARINA ON TOSI!

Eli joku ilmeisesti lääke-alaan liittyvä kaupallinen yritys oli maksanut ko. naisella että toimii scientologiaa vastaan.
11518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tulee mieleen, että kuka maksaa ko. anonyymi-nimimerkille joka huuhailee palstalla ja herjaa scientologiaa?

Taitaa olla sen innon taustalla joku joka maksaa tuollaisesta- ...?

Varmaan scientologialla menee tosi hyvin kun jonkun tarvitsee alkaa sitä vastustamaan?

Äänestä
  • tuo tapahtui muutama vuosi sitten-
    ja ko. nainen sai tuta USA:n scientologien voiman kun astui koneesta alas Floridan lentokentällä.

    Scientologit olivat meinaan protestoimassa ko. huijari-muijaa vastaan.

    Äänestä

  • Tarkoitatko, että aina kun joku vastustaa jotain, se tarkoittaa sitä, että kohteella menee hyvin?

    Silloinhan psykiatrialla menee hyvin, koska scientologit ja itseasiassa monet muutkin vastustavat sitä.

    Scientologiaa vastustavilla menee hyvin, koska scientologit vastustavat heitä.

    Oletko ihan varma tuon oppimasi ajatustavan toimivuudesta?

    Olisiko aika käyttää omaa päätä, eikä ulkoistaa ajattelua scientologiakirkolle, kuten esim. ACD tekee.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    tuo tapahtui muutama vuosi sitten-
    ja ko. nainen sai tuta USA:n scientologien voiman kun astui koneesta alas Floridan lentokentällä.

    Scientologit olivat meinaan protestoimassa ko. huijari-muijaa vastaan.

    nainen USAssa vai Saksassa? Ja mikä oli rikos ja mikä oli tuomio? Vai tuomittiinko ollenkaan?

    Äänestä

Kiitos infosta. Nämä asiat ovat tärkeitä tietää. Vaikka ei yllätäkään yhtään.

Äänestä
  • Keräätkö juoruja, herjausjuttuja ja muita pohjaa vailla olevia kertomuksia?

    Mikä siinä on tärkeää?

    Oletko kerännyt hyvillä lähteillä varustettuja kertomuksia scientologiakirkon rikoksista, tuomioista? Niitä riittää, tuskin jaksaisit kaikkia edes kerätä.

    Vai onko tuo vailla lähteitä oleva juorutaso mielekkäämpää kerättävää?

    Äänestä

epämääräisemmän kuvauksen tapahtumista?

Äänestä

Tällaiset täysin hervottomat typeryydet ovat yksi suurimmista syistä sille, miksi tätä palstaa tulee seurattua. Voittavat nuo sceidojen tragikoomiset nettimenestyskertomuksetkin 6-0 :)

Äänestä

olipa kerran tärähtänyt amerikkalainen mies joka kirjoitteli niin huonoja scifi-juttuja, että päätti lopulta tehdä niistä HuuHaa-uskonnon, skientologian.

Vaan mikä oli taaskin TOTUUS - Anonyymit paljasti asian - ja skientologia tuomittiin oikeudessa koskapa oli toiminut RAHANAHNEENA KORRUPTOITUNEENA USKONTOA ESITTÄNEENÄ LIIKEYRITYKSENÄ!!!

TARINA ON TOSI!

Eli joku ilmeisesti avaruusolioihin liittyvä salainen järjestö oli maksanut noille anonyymeille että toimii skientologiaa vastaan.

Äänestä

Saksalainen nainen, mutta nimetön?

Scientologit paljastivat ja tuomittiin. Mikä laki kieltää olemasta palkallinen ja korruptoitunut vihankylväjä? Ei sellaista lakia ole. Mitä siis oli tehty, mikä oli rikos? Millä todisteilla? Olisiko antaa linkki tuomioon, tai muuten mainita mikä tapaus oli kyseessä?

Tarina se varmaan on, mutta jos kerran on tosi, niin miksi noin epämääräinen. Se on juorulehtien häväistysartikkeleiden luokkaa täsmällisyydessään.

Mistä teet johtopäätöksen jossa yhdistät tapauksen lääketehteisiin?

Tiesitkö muuten, että netissä on kasapäin scientologiakirkon tuomioita? Löytyy ihan tarkat materiaalit ja lähdeviitteet, henkilöiden nimet jne.

Onko tämä scientologiakirkon vastaveto? Jäsenille kerrotaan epämääräinen tarina, jossa "taaskin totuus" oli, että salaliitto vastustaa scientologiakirkkoa. Mitään todistetta siteeksikään ei sitten jutulle ole. "Tarina on tosi" tuossa lopussa ei oikein taida olla kovin vakuuttava.

Jos kerran taaskin, niin mitkä olivat ne toiset lukuisat tapaukset? En usko, että niihin löytyy tuon tarkempia tietoja.

Mutta surffaapa vähän ja löydä kasapäin scientologien rikoksista oikeuden päätöksiä, nimet ja kaikki mukana, tapahtumista tarkat kuvaukset.

Mihin suuntaan mielestäsi vaaka kallistuu?

Äänestä

muutama fakta taustalle niin joku pöllömpi saattaa jo moista herjausta ottaa tosissaankin. Mutta anna nyt vaikka ensin se nimi niin kerrotaan tosiasiat tapahtumien takana ja jätetään sceido-propaganda omaan arvoonsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en nyt sentääs nimiä laita kirjoitti:

olipa kerran kuuluisa saksalainen nainen joka baijerissa päin vainosi scientologeja jopa niinkin kovasti että paineli Floridaan asti scientologiaa lopettamaan...

Vaan mikä oli taaskin TOTUUS-scientologit paljasti asian- ja nainen tuomittiin oikeudessa koskapa oli toiminut PALKALLISENA KORRUPTOITUNEENA VIHANKYLVÄJÄNÄ!!!

TARINA ON TOSI!

Eli joku ilmeisesti lääke-alaan liittyvä kaupallinen yritys oli maksanut ko. naisella että toimii scientologiaa vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu