lentoja

marokkoon

Olisiko jollakulla tietoa halpalennoista Casablancaan tai Rabatiin? Ja onko hinnoissa eroja kesän ja syksyn välillä? Tarkoitus olisi lentää lokakuussa.

9

1204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lennot

      Jet4you lentää Pariisista ja Brysselistä.

      • halpoja

        3,20/tajouslento. Ei paha hinta! mutta verot yms päälle.. yht vajaa sata egee..


    • Elmekki

      Itse käytän Ryanairia Tampereelta FRankfurtiin ja sieltä seuraavana aamuna Marrakechiin.Nytkin olen taas menossa heti syyskuun alussa.Ostetut lippuni maksoivat alle 100 euroa meno.Takaisin tulon tsekkaan hiukka myöhemmin.Marrakechistä pääsee junalla tai linja-autolla pohjoiseen päin.Pikkutaksit kuljettavat kentältä asemalle.( samassa yhteydessä molemmat )
      Tämä on mun löytämäni halvin matka.Hinnat vaihtelevat eriajan kohtina,joten useampi netti istunto on joskus paikallaan.

      • marokkoon

        Kuulostaa ihan lupaavalta, mutta joutuu siis yöpymään Franfurtissa? Vai onko lentojen väli kuinka pitkä?


      • Elmekki
        marokkoon kirjoitti:

        Kuulostaa ihan lupaavalta, mutta joutuu siis yöpymään Franfurtissa? Vai onko lentojen väli kuinka pitkä?

        Lento Tampereelta Frankfurtiin on perillä n.klo 23.00 ja lähtee aamulla 6.30 Marrakechiin,jossa perillä 9.15.Ajat paikallisia aikoja.Kenttä Saksassa auki läpi yön,joten siellä voi nuokkua,koska mä en ainakaan viitsi lähteä johonkin hotelliin muutaman tunnin takia.Hahnin kenttä on jossain maaseudulla,en ole koskaan tarkistanut asiaa.
        Olenpa lentänyt niinkin,ennenkuin Marrakechiin tuli yhteys,että ekana Frankfurt sitten sieltä Jerziin tai Murciaan Espanjassa. Bussimatka Algeciraan josta lautalla yli Tangeriin.Tämä on myös mielenkiintoinen kokemus.Tangerista pääsee junalla Marrakechiin asti.Väliasemina Rabat ja Casa.Tangerista lähtee iltapäivällä n.4-5 aikoihin CTM-yhtiön bussi.Itse käytän paljon tätäkin linjaa mennessäni Agadiriin.Lippu sinne maksaa n.300mad.Bussiasema on kävelymatkan päässä Satamasta oikealla puolella.Rautatieasema on nykyisin taksimatkan päässä.( pikku-taksi)
        Hyviä matkasuunnitellun aikoja sinulle.


    • ryanairilla

      Varasin liput Hahnin kautta Marrakechiin syyskuuksi.
      Lippujen hinta oli 0 euroa, mutta lentokenttämaksut ja luottokortin käytöstä tulevat maksut kustantivat kahdelle essuntassun yhteensä alle 150 euroa, ei paha!

    • kille

      Käviskö clikair.com barcelonasta.

      • Elmekki

        Eli,kuinkas pääset edullisesti Barcelonaan? Tuttu juttuhan tuo on muuten sieltä lennellä.


      • Oh god...
        Elmekki kirjoitti:

        Eli,kuinkas pääset edullisesti Barcelonaan? Tuttu juttuhan tuo on muuten sieltä lennellä.

        Voi luoja, etkö osaa itse etsiä lentoja Barcelonaan? Miten olisi hakukone google ja sinne hakusanaksi lennot tai flights tms? Huh..Miten pärjäät Marokossa sitten jos nyt jo on vaikeaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2553
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      195
      954
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      733
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      662
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      562
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      14
      496
    7. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      477
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      455
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      450
    Aihe