kuka, koska ja milloin virallisesti ilmoittaa, että olemme
LAMAssa
?????
LAMAssa
?????
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
huomataan, ettei talous oikenekkaan. Kyllähän se ylemmillä tasoilla tiedetään, muttei sitä viitsitä lietsoa. Ehkä hyvä niin.
Katainen sanoo elokuun alussa Kauppatorilla lehtihaastattelussa, että: "Syökää ihmiset silakkaa". Tämä virallistaa asian ;)
Nyt on paskat housuissa vaikka kuinka koittaisi pidättää!!!
Meikäläinen ilmoitti taloudessa tapahtuvan käänteen tarkan ajankohdan jo yli kaksi vuotta sitten. Ja sehän oli tammi-helmikuu 2008. Helmikuun jälkeen on tullut lähes pelkästään huonoa talousdataa.
Kovin moni ei vaan uskonut, mutta nyt uskoo!
kun tarpeeksi siirtää ilmoituksiaan, olet tosi meedio!
Johan se ensimmäisen kerran vuonna 2001 virallisesti ilmoitettiin tälläkin palstalla. Kukaan ei vain tiedä minkä vuoden syksyllä mutta tarpeeksi monesti kun arvaa niin kyllä se joskus osuu oikeaan...
Vielä pitkälle ensi vuoteen 2009 mennään persmäkeä alas ja asunnon ostajat ovat tosissaan liikkeellä ensi vuoden lopulla 2009, jolloin jotain alea on jo havaittavissa nyt verrattaviin huippuylihintaisiin asuinneliöihin.
en osaa sanoa, mutta itselläni alkaa loma 3 päivän päästä. Odottele sinä vaan sitä lamaa, kyllä se sieltä tulee kun oikein jaksaa odottaa ja toivoa.
Vain yhden ajankohdan olen ilmoittanut. En ikinä mitään muuta.
kirkossa kuulutettu, mutta kun kaikki siitä puhuivat niin tottahan se oli. Armeijan leivissä sen huomasi siitä, ettei paljoa kertailtu.