Elikkä olen lähdössä Kyprokselle Ayia Napaan tossa heinäkuun 21 päivä ja halusin kysellä vähän mielipiteitä?
Niksejä olisi myös kiva kuulla :) Tällä tarkoitan esim. hyviä ravintoloita, baareja, illanvietto paikkoja ja paikkoja jotka on 'must' nähdä. Myöskin jos on jotain asioita joita kannattaisi varoa/tarkkailla, niin olisi hienoa kuulla niistä :)
Hotellina toimii meillä Christabelle hotelli, joten jos joku on sattunut olemaan tässä hotellissa, olisi ihana saada hiukan mielipiteitä :)
Kiitos etukäteen jo ihmisille, toivottavasti edes joku vastaisi :)
Kypros, Ayia Napa?
5
2948
Vastaukset
- ollut kerran
Ihan ok hotelli, mutta melu voi haitata yöllä jos yrittää nukkua. Aika paljon brittejä ja uima-allas alue on pieni joten tungosta tulee. Muuten ihan ok hotelli, sijaitsee Agia Napan reunamilla joten rannoille on matkaa, mutta kannattaa vuokrata skootteri.
Agia Napa on turistirysä, joten ravintioloita ja baareja riittää, sekä klubeja (avaavat ovensa n.3 aamuyöstä). Mitään näkemisenarvoista ei oikeastaan ole, mutta kannattaa vuokrata auto ja käydä Nikosiassa sekä lähiympäristössä.- Nessae
Elikkä kiitos tästä :)
Sillä meiningillähän me ollaan menossa, että biletystä ja auringon ottoa sekä vierailu Waterworldissa olis tiedossa. Ehkä myös hiukan shoppailua :) Täytyy kattoo vuokraisko sitten skootterit tai jotain vai kulkisko vaan ihan mielensä mukaan :) Kyllä noi paikalliset liikenteetkin ihan kai ok on. - pari lisäystä
Nessae kirjoitti:
Elikkä kiitos tästä :)
Sillä meiningillähän me ollaan menossa, että biletystä ja auringon ottoa sekä vierailu Waterworldissa olis tiedossa. Ehkä myös hiukan shoppailua :) Täytyy kattoo vuokraisko sitten skootterit tai jotain vai kulkisko vaan ihan mielensä mukaan :) Kyllä noi paikalliset liikenteetkin ihan kai ok on.eli Agia Napassa on kyllä hienot ja pitkät hiekkarannat! Maasto on aika mäkistä eli Christabelle mennessä saa kavuta ylämäkeä.
Liikenne on vasemmanpuoleinen joten se voi aluksi hämätä. Hyvää bile- ja rantalomaa! - Nessae
pari lisäystä kirjoitti:
eli Agia Napassa on kyllä hienot ja pitkät hiekkarannat! Maasto on aika mäkistä eli Christabelle mennessä saa kavuta ylämäkeä.
Liikenne on vasemmanpuoleinen joten se voi aluksi hämätä. Hyvää bile- ja rantalomaa!että asia on näin :) Hiekkarannat houkuttelevat, mäki nyt ei haittaa yhtään. Bile- ja rantalomaa tässä tavotellaankin :)
- röllipeikko
Nessae kirjoitti:
että asia on näin :) Hiekkarannat houkuttelevat, mäki nyt ei haittaa yhtään. Bile- ja rantalomaa tässä tavotellaankin :)
Hei!
Olin kyseisessä kohteessa kolmisen vuotta sitten elokuussa. Odotin esikoista, ja siellä oli peijoonin kuuma!!! No, se ei varmaan teitä haittaa :) Mukava paikka kaikin puolin, etenkin jos bile-elämästä tykkäätte. Hotellin nimeä en enää muista. Sen vain, että bileet ne oli sielläkin pystyssä harva se ilta. Ruoka oli hyvää, mutta minun mielestäni melko kallista. Oli yllättävää, että kahden ravintolailta maksoi enemmän kuin kotimaassa, vaikka minä en edes juonut alkoholia. Paikka oli melko pieni, ja kävellen pystyi hyvin liikkumaan, jos ei pientä kuntoilua pelännyt. Kävimme lähikaupungissa omatoimisella bussimatkalla. Ei kannata mennä siesta-aikaan, kaupat todella ovat kiinni :) Rannat olivat ihania, ja jos olisi halunnut, olisi siellä ollut perusranta-aktiviteettejä tarjolla riippuliitoineen. Ei muuta kuin lomalle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t744988- 332781
- 402544
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261953Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401862Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291709- 901703
- 1661583
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241348Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941210