helkama sc1

Sopiiko..

Sopiiko miehille tuo helkama sc1 oranssina? Onko se tyttömäinen?

8

471

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hfghgf

      no se on ihan makuasia, että tykkääkö oranssista skootterista. Kaverilla (joka on mies) niin on tollaisen helkama sc1 oranssi niin ihan hyvin on kehannut ajaa sillä.

      Käyttäähään jotkut pojatkin pinkkiä vaatteita (vaikka minusta se on enemmän tyttöjen väri) niin mikset et kehtais ajaa tollaisella oransilla skodella.

    • johkij

      no sopii hyvin. ei ole tyttömäinen. meillä on juuri sellainen.

    • mainiosti

      Olemme 40 molemmin puolin oleva pariskunta ja meillä on yhteiskäytössä juuri tuo oranssimusta. Hyvin on mieskin kehdannut kaupungilla ajella, vaikka pituuttakin on 190cm.

      • sc_1

        eikös se ole aikalailla kotarin väreissä eli jos ei kehtaa niin ei kehtaa millään. Itellä kyllä musta vastaava.


    • sehän on hieno oranssina.kyllä se miehlle ja naisille sopii

      • kolleen

        ei taida sopia kelleen


    • ihme touhua

      Ei se oranssi ole tyttömäinen.
      Pinkkinä olisi tyttömäinen, tosin nykyäänhän on sukupuoliroolit menneet sekaisin ja monet "miehet" tyttöilee.

      • sillallal

        varsinkin helkaman sarvissa tuntuvat viihtyvän


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8028
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3852
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1310
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1143
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1079
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      865
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      812
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      762
    Aihe