eli siis kone on aivan sekaisin ollut nyt noin viikon, käy tosi hitaalla,selaimet ei toimi,mozilla ei suostu avaamaan sivuja eikä uusia välilehtiä,ja explorer on todella hidas ja sammuilee..
sitten kone muutenkin tilttailee vähän väliä. spybot löytää joka käynnistyksessä samat viat;"Doubleclick,tradedoubler,virtumonde,virtumonde.dll"
ja vaikka noi kyseiset poistaa tms. spybot ohjelmalla,ne tulevat aina takasin.
lisäksi zonealarm huutelee vähän väliä kanssa esim. eraseme_56046.exe niminen troijalainen löytyi. Avasti ei kuitenkaan löydä yhtäkään virusta.
joten mitä pitäisi tehdä? formatointi varmasti toimisi mutta sinne menisi sitten kaikki musiikit elokuvat yms....
Kone sekaisin
NyyB
1
422
Vastaukset 1
Ota tiedostot talteen ulkoiselle kiintolevylle ja uudelleenasennusta kehiin. Hanki kuitenkin ohjelmat uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292079
- 51989
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160877Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50766- 77720
- 53627
- 67626
- 59616
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.145612Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e133570Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20520- 52513
- 6504
- 4499
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32498- 55488
- 34487
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118486Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.154476Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142463