Hei! Olen lähdössä Roomaan lauantaina ja majoittuminen Hotelli Brasilessa, joka on aika lähellä Termini asemaa. Onko kenelläkään kokemuksia ko. hotellista ja sitä ympäröivästä lähialueesta?
Vastaukset 3
- italyfriikki
Olen joskus asunut tuossa hotellissa ja mielestäni ihan hyvä palvelu ja sijainti. Liikenneyhteydet myös hyvät ja kävellen näkee ja aistii eniten.
Ruokailupaikkoja kiitettävästi lähellä. Suosittelen Cantina Cantariinia os. Piazza Sallustio 12, ruokalistassa on lihaa ma - ke ja muina päivinä taas kalaa, varsinkin kalaruoat ovat maittavia. Ravintola sinänsä on aika pelkistetty ja myös useimmin täynnä.
Antoisaa matkaa!- bruunukka
Kiitos vinkistä, käyn paikan testaamassa. Onko Brasilessa asuneet kokeneet alueen turvattomaksi, uskaltaako pimeässä kulkea? Terminin lähistöstä kun niin usein varoitellaan, mutta moni kirjoittaja tuntuu olevan myös eri mieltä asiasta.
- heips
bruunukka kirjoitti:
Kiitos vinkistä, käyn paikan testaamassa. Onko Brasilessa asuneet kokeneet alueen turvattomaksi, uskaltaako pimeässä kulkea? Terminin lähistöstä kun niin usein varoitellaan, mutta moni kirjoittaja tuntuu olevan myös eri mieltä asiasta.
asustin lähellä Terminin asemaa eikä minkäänlaista uhkaa tai edes pelottanut kulkea siellä. Terve järki mukana niin varmasti pärjää.
Enemmänkin kannattaa pitää rahoista huoli, taskuvarkaita paljon. Onneksi säästyimme niiltäkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 3132468
- 271574
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2781476Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i1551234- 48967
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa260838Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤245758- 56610
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46531- 39521