passat+500€ mitä saa?

elikkä uus auto on tulos ens viikol ja audiot viel hakusessa.Passatin variantis on tietääkseni 6xkaiutin valmiina.Nyt Te arvon lukijat voisitte auttaa minut löytämään sopivan cd-radion jossa vois olla optiona kaukosäädin(ei tuiki tärkeä) ja jos euroja jää 500€ budjetista niin mihin sijoittaa,vahvistin,naisiinko???? ;)
4527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

viidelläsadalla saa ihan hyvän poppikoneen ,ja
jää viellä naisiinkin tuhlattavaksi.

Äänestä

Passatissa Pioneer 2500RB -cd soitin/viritin (D4Q). Sain Passattini (sedan) elokuun alkupuolella ja siinä kyllä on 8kpl kaiuittimia. Yllättävän hyvä äänenlaatu.

Pioneer 2500RB:ssä ei ole kaukosäädintä mutta sen valaistus on volkkarin sini-punainen. Radion herkkyys on todella hyvä! Kaukosäädintä siinä ei ole ja taitaa saada vain langallisen lisävarusteena. Tilasin ko. soittimen Hifi-Krugista hinta postikuluineen oli 243e.

Pioneer 3500MP (n.300e) on muutoin sama mutta sen valaistus ei ole VW yhteensopiva ja se soittaa myös MP3-levyt (kevään testivoittaja) sekä siihen saa lisävarusteena langattoman kaukosäätimen n.50-60e.

Muitakin hyviä merkkejä varmasti löytyy mutta Blaukkareita en suosittelisi...

Äänestä
  • Päädyin Blaukkarin Miami-soittimeen. Valinta perusteina näytön sininen väri (sama kuin mittareissa ja climassa) sekä helppokäyttöisyys. Olen ollut tyytyväinen ja teho riittää vakiokaiuttimille.

    Äänestä

  • Passat V6 kirjoitti:

    Päädyin Blaukkarin Miami-soittimeen. Valinta perusteina näytön sininen väri (sama kuin mittareissa ja climassa) sekä helppokäyttöisyys. Olen ollut tyytyväinen ja teho riittää vakiokaiuttimille.

    ..MP-72. Siinä värit sopii myös volkkarin väreihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kilometrinielijä kirjoitti:

elikkä uus auto on tulos ens viikol ja audiot viel hakusessa.Passatin variantis on tietääkseni 6xkaiutin valmiina.Nyt Te arvon lukijat voisitte auttaa minut löytämään sopivan cd-radion jossa vois olla optiona kaukosäädin(ei tuiki tärkeä) ja jos euroja jää 500€ budjetista niin mihin sijoittaa,vahvistin,naisiinko???? ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu