Apuaa auttakaaa!!

Mikä avuks. Ostin maruin m4. Kerkesin ampuu noin 100kuulaa kun ase yhtäkkii rupes sanoo zsup zsup zsup zsup kun painoi liipasinta. Kuulat eivät lähteneet aseesta vaikka lipas oli täysi, mutta kun lipasta ei ollut aseessa kuului normaali ääni mikäs neuvoks?
3200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luulenpa, että kuula on jäänyt jumiin piippuun.

Äänestä
  • akku on loppu koska ei ihan ekoilla kerroilla jaksa ampua kovin kauan

    Äänestä

Vika voi olla lippaassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nobonobonobobo kirjoitti:

Mikä avuks. Ostin maruin m4. Kerkesin ampuu noin 100kuulaa kun ase yhtäkkii rupes sanoo zsup zsup zsup zsup kun painoi liipasinta. Kuulat eivät lähteneet aseesta vaikka lipas oli täysi, mutta kun lipasta ei ollut aseessa kuului normaali ääni mikäs neuvoks?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu