haminan aallokko caravan

matkailija M

oltiin tossa kesäkuun alussa reissussa ja käytiin haminan aallokko caravan alueella tervasaaressa. paikka oli kyllä hyvällä paikalla kaupungin lähellä, mutta siihen se hyvyys sitten loppuikin. huonoa löytyi niin paljon että mainitsen tässä nyt vaan osan:

paikka: hiekkakenttää ja kaikki ovat liian lähellä toisiaan eli ei turvavälejä.

sähkö: sähköä alueelta kyllä saa, mutta sen toimivuus ei vakuuttanut eli sähkö oli poikki varsin usein.

romaanit: alueella on todella paljon romaaneja ja he kauputtelevat jotain tavaroita. meidänkin vaunun oveen tultiin kolkuttamaan jo ennen aamu seitsemää.

rauhallisuus: erittäin rauhaton paikka, yöllä läheisellä tiellä pörisyttivät mopot klo kahteen asti ja aamulla alkoivat jo viiden aikaan muuan "mustarotu" metelöimään läheisellä keittokatoksella.

itse en mene paikkaan enää toiste. onko jollain muulla kokemuksia tästä alueesta?

4

4569

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tervasaari rules

      negatiivinen kokemus jäi minullakin paikkaan kun olin siellä viime kesänä. jo muuten silloin alueella oli ongelmia sähkön kanssa ja jos niitä vieläkin on niin täytyy sanoa että HOHHOH. pyysimme sähköstä alennusta, mutta eipä respan täti antanut. en mene kyllä itsekkään toiste siihen paikkaan.

      • pää pyörällä.

        minusta paikka oli myös hienolla paikalla meren rannalla tervasaaressa lähellä haminan keskustaa, mutta ei ole kyllä kivaa kun tulee vaunun ovesta ulos niin siinä on heti toinen vaunu edessä. siisteys ei myöskään ole mitenkään erinomaista sillä paikan huoltorakennus WC&keittotilat ovat epähygieniset johtuen varmaan M-laisten siellä olosta.

        hyvää on se että aluemaksuun kuuluu suihku-/saunapoletti, mutta sekin on vain sellainen että lämmintä vettä saat suihkusta poleetilla vain määrätys ajan.

        meidän piti olla alueella kaksipäivää, mutta saimme tarpeeksemme jo yhdestä päivästä ja menimme sitten haminan mustaniemen alueelle jossa viihdyimme todella hyvin ja menemme myös jatkossa aivan varmasti.

        http://www.mustaniemi.fi/


    • suomen kiertäjä

      Hyvä kun kerroit, oltiin kyllä menossa kyseiseen paikkaan ,mutta nyt muutetaankin suunitelmia, Kiitos sinulle!

      • SFC

        Useasti ko. alueella Hamina Tattoo aikana olleena, voin aluetta suositella. " Kansallispukuisista ei tietoakaan.. ovat varmaan vuosia sitten jo kaikonneet..tattooaikanakin sähköt pelasi koko ajan , ei yhtäkään katkoa. Isäntä ryhtyi heti toimeen, jos joku homma ei toiminut. suihkuista tuli koko ajan lämmintä vettä, eikä nykyisin enää mitään poletteja ole. Tattooaikanakaan eivät vaunut/autot olleet seinä seinässä..vaan oli ihan hyvät turvavälit.
        Kannattaa vierailla, eikä noita vanhoja nyyhkykertomuksia enää todeksi uskoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      18
      1158
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      57
      955
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      923
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      52
      849
    5. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      761
    6. 61
      715
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      81
      696
    8. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      81
      655
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      37
      650
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      596
    Aihe