Hei
Kuka käynyt ja viitsii kertoo paikasta enemmän, kiitos! Onko paikka pieni, onko 9-10 vuotiailla siellä tekemistä,,on siis eläintarha, huvipuisto ja uimapaikka?????
ParkenZoo
1
424
Vastaukset
- tyyti
Heippa!
Me käytiin ParkenZoo:ssa kesällä 2004 5 ja 7 v lasten kanssa eli muutama vuosi on reissusta jo vierähtänyt.
Me kyllä tykättiin kovasti. Päivä kului mukavasti eläimiä katsellen. Tivoli alue ohitettiin sillä kertaa. "Mustanaamion maa" kiipeilytelineineen ym. oli kovasti lasten mieleen.
Käytiin myös viereisessä maauimalassa uimassa. Muutama uima-allas siellä oli ei sen kummempia liukumäkiä tms. ainakaa silloin ollut. Mutta lapset ja me aikuisetkin viihdyttiin hyvin.
Tukholmasta matkattiin n. tunnin verran junalla. Ja rautatieasemalta bussilla pääsi kätevästi Parkenzoon lähelle.
Uskon, että myös teidän lapsille mukava paikka, kun on monenlaista tekemistä.
Mukavaa reissua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467585
- 334183
- 573695
- 503180
- 172856
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons582494- 542388
- 502343
- 402329
- 162276