aivan älyttömästi romaneja joka ikisessä paikassa? Ei onneksi meilläpäin ole, muutakuin puolen vuoden välein näkyy jokunen hörhö.
Mistä johtuu,
että jyskälässä
12834
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ruotsis- et sie huomaa.
Eivät käy ja ole työelämässä--->silloin niitä näkee lorvimassa .huono juttu.eivät taida olla valtaväestön suosiossa vieläkään.luulevat että pikku kansa asuu kansan keskellä--->EI TOIMI.
Kyllä romaninaiset ovat sitten kauniita...
Voi,voi kunpa joskus pääsis ISON hameen alle kurkistamaan....OOOooooh!
Yksi kauppias kerran kurkisti eikä yllättynyt ollenkaan...
Karvalaukkuko sieltä näkyi?
Et kai vihjaa mitään?
Ja paskat! Harva valkolainen sinne pyhättöön on pääsyt kurkkaamaan.
asiasta
Tiedätkö jotain asiasta vai?
Irtoiskohan tummalta tavaraa Siellä Birrassa?
No mistäs se johtuu, että jyskälässä on aivan älyttömästi valkolaisia joka paikassa? Eivät tietenkään ole työelämässä, joten on aikaa haahuilla pitkin kaupunkia.
Ja sen verran lisäystä vielä edelliseen, että mitäs jos vaan suksisit vittuun täältä Jyväskylästä, jos tollanen asia häiritsee. Ei ne romanit ole sen huonompia kuin me vaaleemmatkaan, sen sijaan tollasia ääliöitä ku sinä ei täällä kaivata.
tuollaisia sekopäitä kuin sinä täällä riittää
Sekös sua "meinaa" oikeesti vituttaa että sä runkku joudut käymään töissä ja jotkut toiset ei!
Painu sää vittuun tästä periferiasta ja sassiin ettet saa kunnolla turpaan kun vastaan kävelet!
Nimittäin mä tunnen kyl sut...mut sä et mua! hah,haaaa!
että vituttaa tommoset saatanan rasistit, jotka luulee olevansa muita parempia, niin ku tää alottaja. Mä tunnen monta näistä Jyväskylän romaneista ja voin kerta, että ovat erittäin hyväsydämisiä ja avuliaita ja ystävällisiä henkilöitä. On semmosia, että sietäis valtaväestön ottaa mallia. Että ottaa päähän tommnen narisija ku tää alottaja, joka ei ilmeisesti tunne yhtään romania henkilökohtasesti, ja tulee tänne jauhaan tommosta paskaa.