DVD:n poltto

Voisiko joku ystävällisesti kertoa miten dvd-leffojen poltto onnistuu?
7505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ihan aluksi tietty odotetaan että sinulla on dvd:n polttoon pystyvä dvd-asema. Siinä mukana tullee joku ohjelma millä tuo poltto tehdään, ja kullakin ohjelmalla tuo poltto tehdään omalla tavallaan, sen löytänee mukana tulevasta ohjekirjasta.

Äänestä
  • Mukan atullut ohjelma on aivan kökkö, eikä ohjeita.

    Äänestä

  • Avuton kirjoitti:

    Mukan atullut ohjelma on aivan kökkö, eikä ohjeita.

    Mikä ohjelma siinä tuli mukana? Löytyisikö sen valmistajan kotisivulta jotain ohjetta tms?

    Äänestä

  • Touko kirjoitti:

    Mikä ohjelma siinä tuli mukana? Löytyisikö sen valmistajan kotisivulta jotain ohjetta tms?

    ohjeita suomeksi:
    http://www.mpegit.net/index.php

    Äänestä


  • Jorma kirjoitti:

    siis pieni copy-paste em. linkistä

    DVD-levyjen luonti entistä kätevämmin
    iDVD 3:n ja iMovie 3:n yhteistyö poistaa toisenkin tuotantovaiheen ja helpottaa elämääsi entisestäänkin. Kun olet asettanut kappalemerkit paikoilleen, osoita Luo DVD-projekti -painiketta - ja samassa oletkin jo iDVD:ssä. Sinun ei tarvitse viedä elokuvamateriaalia ensin QuickTime-muotoon. Jos kaipaat nopeutta, iDVD on optimoitu G4-prosessorille ja Velocity Enginelle. Tulos? Uskomattoman nopea, taustalla tapahtuva MPEG-2-koodaus.

       

    Äänestä

..ensin iso nuotio ja heitä dvd-levy sinne.
Kyllä palaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Avuton kirjoitti:

Voisiko joku ystävällisesti kertoa miten dvd-leffojen poltto onnistuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu