kenkien (hien)haju

eteisen haju(koska siellä o...

Onko muuta keinoa, kuin heittää hikiset kengät pois...lenkkarit voi pestä, entä hyväkuntoiset nahkakengät.
Vai auttaisiko ruokasooda tähän?

4

3546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sulle tässä.........

      Kun olet keittänyt kahvin,älä heitä poroja pois vaan anna suodatinpussissaan kuivua.Kun ovat kuivia,laitat ne kenkiin yöksi ja aamulla otat pois.Voi niitä hieman hieroakin sinne kenkään muttei ole välttämätöntä.
      Minä,kovana kengänkuluttajana,säästän pitkän pennin tällä yksinkertaisella keinolla.Ei haise enää eteinen pahalle :) ja kahvikin menee kierrätykseen!Toimii!

    • Nuukanpuoleinen

      Bakteerit muhivat kengissäsi ja siksi ne haisevat. Suihkuta niihin lysoolia, se tappaa bakteerit. Vaihda sukat joka päivä ja pese jalkasi aamuin, illoin.

    • exjuntti

      Ei kengät haise ellei jalat niitä hajusta.
      Mietoja happoja sisältävä jalkakylpy ja perään kenkien suihkutus samalla kamalla. Ei mainoksena mutta vocca jalkakylpy poistaa hajut.
      Ei käryä enää

      • KL

        Kahvia kengiin " ei poroja " vuorokaudeksi ja imuroit kahvin pois.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      117
      7364
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      656
      4845
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3164
    4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1327
    5. 50
      1315
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      92
      1173
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      129
      1084
    8. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      54
      971
    9. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      27
      863
    10. Mitä olisitte sanonut hänelle?

      Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään
      Ikävä
      50
      854
    Aihe