Onko muuta keinoa, kuin heittää hikiset kengät pois...lenkkarit voi pestä, entä hyväkuntoiset nahkakengät.
Vai auttaisiko ruokasooda tähän?
Vai auttaisiko ruokasooda tähän?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kun olet keittänyt kahvin,älä heitä poroja pois vaan anna suodatinpussissaan kuivua.Kun ovat kuivia,laitat ne kenkiin yöksi ja aamulla otat pois.Voi niitä hieman hieroakin sinne kenkään muttei ole välttämätöntä.
Minä,kovana kengänkuluttajana,säästän pitkän pennin tällä yksinkertaisella keinolla.Ei haise enää eteinen pahalle :) ja kahvikin menee kierrätykseen!Toimii!
Bakteerit muhivat kengissäsi ja siksi ne haisevat. Suihkuta niihin lysoolia, se tappaa bakteerit. Vaihda sukat joka päivä ja pese jalkasi aamuin, illoin.
Ei kengät haise ellei jalat niitä hajusta.
Mietoja happoja sisältävä jalkakylpy ja perään kenkien suihkutus samalla kamalla. Ei mainoksena mutta vocca jalkakylpy poistaa hajut.
Ei käryä enää
Kahvia kengiin " ei poroja " vuorokaudeksi ja imuroit kahvin pois.