Joulukuussa 2008 matka Floridaan majoitukset tuottaa ongelmia..meitä on 2 aik. ja 3 lasta (13,16,17), emme tunnu löytävän majoitusta tällaiselle kokoonpanolle netistä.
Tarkoituksena ensin Orlando noin 4 pv ja sitten Fort Lauderdale noin 10-12 pv ja sieltä ajella vuokra-autolla ympäriinsä. Onko kellään muulla suurperheellisellä kokemusta majoituksista, kannattaako ottaa hotelli vai vuokrata jostain asunto tai vastaava? Mikä on edullisin tapa? Kiitos jo etukäteen.
Floridan majoitukset 5 henkiselle perheelle?
5
817
Vastaukset
- tätä kautta
homeaway.fi, tanjontaa löytyy myös isommalle perheelle. Hotelleissa ja motelleissa ongelma on se, ettei saa majoittaa kuin max 4 henkilöä per huone.
- florida07
Majoitus motelleissa ei ole kallista (n. 50e/huone/yö), ja motelleja/hotelleja löytyy joka tien vierestä. Kannattaa todellakin vuokrata se auto.
- Nitakas
Talon vuokrausta. Tosin yleensä on viikko minimiaika. Esim. Orlandon lähettyvillä saa reilulla 500eurolla talon uima-altaalla viikoksi. Onhan se kalliimpi kuin motelli, mutta huomattavasti mukavampi.
Meidän sakki oli ekan reissun FortLauderdale/LakeWorth alueella, sen jälkeen tukikohtana on aina ollut talo Kissimmeessä. Sieltä on kohtuumatka moneen mielenkiintoiseen paikkaan. Esim. Orlandon outletit on n.20min päässä :)
Yksi vaihtoehto on huoneistomotelli. Siinäkin on omaa rauhaa ja tilaa. On makkari tai kaksi ja olohuone/keittiö. Isolla porukalla arvostaa tilaa. (Meitä 2aik 4lasta)- 5-henk_perhe
näytti olevan edullisia ja isoja vaihtoehtoja Kissimeessä, oliko teillä jokin tietty siellä, mitä voit suositella? Paljonko varasitte aikaa DisneyWorldiin?
Riittäneekö 3pv disney Epcot universal studio ja 1pv Space Centerissä? Lapset meillä jo suht isoja, joten ei ole helppo arvuutella aikaa disney worldiin.
Missä yövyitte FortLauderdalessa talo/hotelli? - Nitakas
5-henk_perhe kirjoitti:
näytti olevan edullisia ja isoja vaihtoehtoja Kissimeessä, oliko teillä jokin tietty siellä, mitä voit suositella? Paljonko varasitte aikaa DisneyWorldiin?
Riittäneekö 3pv disney Epcot universal studio ja 1pv Space Centerissä? Lapset meillä jo suht isoja, joten ei ole helppo arvuutella aikaa disney worldiin.
Missä yövyitte FortLauderdalessa talo/hotelli?Vuokrasimme Kissimmeen talot Destination American kautta. On brittifirma ja ovat hoitaneet osuutensa hyvin. Erityisesti jos talon hoidosta vastaa EliteVacations. DA:lla on tarjous, jossa uima-altaan lämmitys kuuluu hintaan. Talvellahan altaat on todella kylmiä ilman lämmitystä ja normaalisti se maksaa reilusti jos haluaa lämmityksen.
http://www.destinationamerica.co.uk/Florida/Pool Homes/Kissimmee Standard Homes/winterpoolheatspecial.htm
DisneyWorldissa ollaan oltu päivän verran. Meistä se on enemmän pienten lasten paikka. Epcotissa kerran 10v sitten ja oli pettymys. Kamalat jonot ja ei niin ihmeellisiä laitteita.
Universalilla menikin sitten viimeksi 5pv. Kun osti 2pv lipun netissä, sai samalla hinnalla 5pv. Siellähän on kaksi puistoa, joissa molemmissa todella hauskoja paikkoja/laitteita.
Fort Lauderdalen majoituksien nimiä en muista, on senverran aikaa. Sellaisia perusmotelleja olivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2174068Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112573Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382295Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?801390Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861288- 481149
- 751027
- 59893
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58881- 45856