Potkua pelaamiseen?

Miten saisi lisää potkua kannettavan integroituun näytönohjaimeen? Tai onko ylipäätänsä joitain jippoja saada lisää potkua kannettavalla pelaamiseen?

Pelittäminen tökkii kaikissa peleissä...olipa kyseessä vanha tai uusi peli.

nimim. ATI Radeon Xpress 1100
10454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

ei ole

Äänestä

Meinaatko että kysymystäsi seuraa huima vastaus ketju.

Äänestä
  • Nuuhki takapuoltasi vajaa!

    Äänestä

On toki. Käännä pelien asetuksista lisää vauhtia. 16-bittinen näyttötila auttaa usein paljon. Säätövivut nopealle ja sitten tekstuurien suodatus veke. Näytönohjaimen ajurit päivittämällä voi vauhtia tulla ja sieltä ajureista voi kääntää myös toimintaa nopeammaksi.

Äänestä
  • Auttoi todellakin, kiitos avusta!

    Äänestä

järkevästi teki mitä tahansa. Millasia pelejä yleensä pelaat. 3D räiskinnät voit ilmeisesti unohtaa. Jotkut reaali-naksut saattavat toimiakin (Red Alert2 ja sellaiset)

Äänestä
  • Hitman 2, 3 & 4, MOH, SimCity, Football Manager, räiskintäpeleistä tykkään erityisen paljon. Haluaisin tehdä tällä Acer Aspire 5101 kannettavalla muutakin kuin töitä ja surffailla netissä. Esim. pelailla pelejä.

    Äänestä

  • Simothy kirjoitti:

    Hitman 2, 3 & 4, MOH, SimCity, Football Manager, räiskintäpeleistä tykkään erityisen paljon. Haluaisin tehdä tällä Acer Aspire 5101 kannettavalla muutakin kuin töitä ja surffailla netissä. Esim. pelailla pelejä.

    mopolla kahtasataa vaikka haluaisi. Ei se aakkeri haluamisista yhtään parane.

    Äänestä

Joo. Pitää olla ttehokas läppäri että voi pelata. Pelikoneeks sopii pikemmin pöytäkone. Sitä sit on helpompi virittää. Jos on tarvis.

Äänestä

saat kun menet ulos ja pelaat vaikka jalkapalloa. Et kai vain kesällä pelaa sisällä jotain pc pelejä, et saa kuin lisää finnejä. Mene ulos touhuamaan niin saat vaikka typyjä ja paljon kivempaa puuhastelua aikaiseksi. On sitten jotain kerrottavaa kun amiksesi alkaa taas syksyllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Simothy kirjoitti:

Miten saisi lisää potkua kannettavan integroituun näytönohjaimeen? Tai onko ylipäätänsä joitain jippoja saada lisää potkua kannettavalla pelaamiseen?

Pelittäminen tökkii kaikissa peleissä...olipa kyseessä vanha tai uusi peli.

nimim. ATI Radeon Xpress 1100

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu