http://www.mentalwear.fi/web/index.php?id=1
näiltä sivuilta :)
näiltä sivuilta :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mun täydellinen relationshit:
http://www.mentalwear.fi/web/index.php?shop_show_product=1&tuote_id=144&id=42
Ja tässä olisi hyvä synttärilahja yhdelle eksälle (joka suuruuskuvitelmissaan uskoo ainakin kohtaan yksi):
http://www.mentalwear.fi/web/index.php?shop_show_product=1&tuote_id=50&id=42
Jag tror att jag kan prata svenska
paian
on AMBULANCE
hihat palaa paidan...kuvastaisi mun nykyistä olotilaa täydellisesti=)
ja perustelut löytyvät kyseisen paidan kuvan alta Mentalwearin sivuilta. Tunnistaako joku muukin itsensä? Tai sitten se manian kevyempi versio.
punainen fragile -paita olis mulle sopiva:)
Sen jossa lukee selässä "tiedän että puhutte selkäni takana." Toinen vaihtoehto on ahistaa.
http://www.mentalwear.fi/web/index.php?shop_show_product=1&tuote_id=167&id=44
(Myös Prisma mainittu)
Minua.. tämän hankin vuosia sitten, ja se on siitä kätevä ettei liiemmin tuijoteta...paareissa.
tekstissä "Käynkö usein täällä?"
Tuppaan olemaan hieman hajamielinen toisinaan.
"Käynkö usein täällä" olisi ehdottomasti myös allekirjoittaneen paita, erityisesti tällaisina varsin hektisinä projektin valmistumisen viime metrit-aikoina.
Mutta tuo "Äänet käskee"-kasettipaita on minusta hieno! Taidan ottaa ja tilata.
Noi Mentalwearin jutut alkaa olla jo aika kuluneita, vähän uudempaa läppää löytyy täältä: www.johnriot.com. Ja alkuperäistä kysymystä jatkaakseni: minkäs sieltä valitsisitte? :)
Mentalwear Oy on tukenut toimintansa alusta saakka osalla tuotteista mielenterveys- ja sosiaalialan yhdistyksiä. Yhteistyökumppaneita on ollut Mielenterveystyön keskusliitto ry:n, Suomen Mielenterveysseura, Tyttöjen Talo (Helsinki), Lahden Klubitalo, Tampereen naisten turvakoti, Alzheimer keskusliitto ry, Aids-tukikeskus ja Tyttöjen talo.
Kesällä 2004 ja 2005 Mentalwear suunnitteli T-paidat Subtv:n kampanjoihin, joilla saatiin kerättyä yli 40 000 euroa Suomen Mielenterveysseuralle. Vuonna 2006 teimme yhteistyötä Alzheimer keskusliitto ry:n kanssa sekä Aids-tukikeskuksen kanssa.
Mentalwear tekee yhteistyötä edelleen Suomen Mielenterveysseuran kanssa. Mentalwearin suunnittelemia paitoja on saatavilla osoitteesta www.mielenterveysseura.fi. Tuotto menee kokonaisuudessaan mielenterveystyöhön.
"käynkö täällä usein". Se jopa sopisi haahuilevaan tyyliini. Toisaalta myös "lost in Helsinki" ja "jag tror att jag kan prata svenska" houkuttelisivat :)
sen vanhan Opel "raketin" paidan siitä etusivulta!
IHQ - se on vielä farmariversio biilistä!
Tekstin tosin muuttaisin tietenkin naisnäkökulmaan...
Kaikista autoistahan tulee Opeleita vanhana... (itse olen omistanut kolme... ehkä kesäautonikin on OPEL, eli LEPO)
Olen nähnyt paitoja, joissa on suomalaiset perusarvot: Urho Kekkonen ja Juha Mieto. Yhdessä on kuva C-kasetista ja Datsunista.
tollasen retro mallisen "Äänet käskee" -paidan, jossa kasetin kuva.. :)
relationshit.
Ja törmäsin joku aika sitten nettikaupassa ihan mahtavaan paitaan, jossa teksti
"NOT a housewife
NOT desperate"