mitään yhteistä? Onko Nessu mukana molemmissa ja voiko esim Anatoliassa yöpyjä käyttää Maxvellin palveluja esim. uima-allasta?
Onko Maxvel-Anatolialla
ja Anatolialla
81865
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hän omistaa molemmat hotellit ja ristiin rastiin siellä voi liikkua ja palveluita käyttää. Niinkuin itse asiassa kaikkialla siellä :D
Kummassa hotlassa parempi kellarii?
mitään käsitystä. Minä kun voin liikkua ihan ihmisten ilmoilla ja päiväsaikaan... tosin kun nämä kellarikunkut...
Kannattaa jäädä kotikellariin, on varmaan paljon halvempaakin.
Meillä kellarissa myös ns. talouskellari ja lisäksi hyvä ilmastointi. Saunaosastolla lisäksi pehmeitä lepotuoleja jos sattuu nukuttamaan.
Allasosasto kellarissamme antaa viimesilauksen kellarinautintoon ja ympäri vuoden meillä on kirkasvalolamput virkistämässä väsähtynyttä naamaa.
Suosittelen sinullekkin.
Anatolian kellari on melko tunkkainen ja homeisen kostea, henkilökuntakaan ei sielä mielellään majoitu, mutta kun muutakaan ei ole tarjolla.
Ota järki ja laskin käteesi ja jää kotipuoleen, joskin olet varmaan jostain pohjoisesta kotoisin ja hiukan ankeammat olot sinulle peräti kotoisia.
höpisevällä. Edellisessä viestissä ei kaiketi ollut minkäänlaista kysymystä siitä, että millainen kellari sinulla on tai kirjoittajaa ei kiinnostanut myöskään paikalliset kellarit..
Minusta on kuitenkin hyvä, että sinä sivystymätön ääliö olet ymmärtänyt satsata omaan kellariisi, josta yöaikaan laitat fiksuja kommentteja tänne.
Toivon kuitenkin, että jonakin päivänä pääset ulos kellarista ja lamppujen valosta aitoon aurinkoon -sikäli kun siellä voit liikkua...
"Anatolian kellari on melko tunkkainen ja homeisen kostea, henkilökuntakaan ei sielä mielellään majoitu, mutta kun muutakaan ei ole tarjolla"
Kelpaa suo-maalaiselle "ladylle" panemiseen. Miten muuten osaisit kuvailla sen noin hyvin, jos et olisi käynyt siellä.
oleellinen tuli selville!
kannattaisiko "kellarista" henkilön tarkistuttaa aistimokkulansa.
Kellari on kellari.
Anatolian kellari on paikka jossa henkilökunta asustaa, joskin on vastenmielinen paikka. asuinolojaan voi upgradata turistien tarjoamalla avulla. Näinkin tapahtuu ja helpostikkin ja usein.
Kellari meillä on myös viilennetty ja viikottain käy myös siivoja, Anatoliassa ei käy.
Opiskele "kellarista" myös oikolukua.