Tietääkö kukaan (omasta kokemuksesta tai ei, ei sen väliä), millaista on tehdä avustustyötä Afrikassa, varsinkin jos ei ole vielä täysi-ikäinen?
Olen 16-vuotias, mutta silti minua kiehtoo tällainen toiminta. Onko kukaan tehnyt avustustyötä esim. Marokossa tai Algeriassa? Jos on, voi myös kertoa, minkä järjestön kautta pääsi mukaan jne. Matkani tarkoitus olisi tehdä avustustyötä ja harjoitella ranskan kieltä käytännössä.
Avustustyötä
3
1038
Vastaukset
- oteta...
Ei sinne oteta pentuja tielle. Siellä pitää osata tehdä hommia eikä olla toisten holhottavana. Käy koulusi ensin ja kasvata vähän järkeä päähäsi. Tuollaisilla haavekuvilla ei siellä pärjää. Sinusta ei ole siihen avustustyöhön siellä. Kasva ensin aikuiseksi ja yritä sitten.
- niimeetön
Oi että, ihana luke aina niin positiivisten suomalaisten kommentteja! Jo tyttö nyt haluaa auttaa toisia ja oppia samalla, niin eikö se ole vain hienoa?
Aloittajalle: Toivottavasti löysit jonkun toisen palstan jossa osataan neuvoa asiallisesti :)
- Joo1
On mahdollista paasta 16v avustustoihin Afrikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää482287Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722183Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1241998Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie441912HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363961735Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061683Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21622Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241514Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1851128Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53987