Matkaoppaille..

Tarviiko kyseisessä ammatissa kunnon koulutus vai käydäänkö vain pari kurssia? Kertokaa kokemuksia! :)
1754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa katsoa www.paivola.fi ja opaskoulu. Puolen vuoden koulutuksella saa täysin erilaisen pohjan ja asenteen työhön kuin matkatoimistojen lyhyillä kursseilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wannabematkaopas kirjoitti:

Tarviiko kyseisessä ammatissa kunnon koulutus vai käydäänkö vain pari kurssia? Kertokaa kokemuksia! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu