kuumat

gigolot

Minusta jalkapallo on kuumaveristen maitten peli. Esim. mm-mestaruuden 18 kisoista 14 kertaa on voittanut tälläinen maa esim. Brasilia,espanja,italia,argentiina,uruguai ja ranska. Aivankuin näiden maiden pelaajilla olisi palloilu verissä(nopeus,rentous ja taito) Eihän Suomen hevosetkaan kilpaile lämminveristen kanssa.

13

849

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ------------------

      Kyllä vaan Suomen hevoset kilpailee myös lämminveristen kanssa, koska osa Suomen hevosista on lämminverisiä.

    • maailmanmestarit

      Espanja ei ole voittanut maailmanmestaruutta, ainoastaan euroopanmestaruuden.

      maailmanmestarit:

      Brasilia 5
      Italia 4
      Saksa 3
      Argentiina 2
      Uruguay 2
      Ranska 1
      Englanti 1

    • näin se vaan on

      Minusta jalkapallo taas on yksinkertaisten miesten peli. Koska peli on hidastempoinen, eikä maaleja juuri synny, miesten on pitänyt keksiä jotain yleisön viihdyttämiseksi. Typerä machoilu tai suunsoitto tuo hyvin esiin sekä näiden miesten että pelin yksinkertaisuuden. Naurattaa oikein jutut kuumaverisyydestä.

      • jepajeeee

        "Koska peli on hidastempoinen" hahahahha toi oli hyvä ahahahahha ..joku random kendotyyppi taas pistääää


      • icegream
        jepajeeee kirjoitti:

        "Koska peli on hidastempoinen" hahahahha toi oli hyvä ahahahahha ..joku random kendotyyppi taas pistääää

        ..esim shakki..eihän se oo hidastempoinen, ku jos ei tajuu vivahteita ja strategisen älyn, luovaa rauhallisempaa vaihetta.

        tai evoluutio..onhan sekin aika hidastempoinen, mut täytyy olla kyl aika yksinkertainen jos väittää sitä yksinkertaiseks..voi äiti mikä maaailma.


      • siinä tapahtuu
        icegream kirjoitti:

        ..esim shakki..eihän se oo hidastempoinen, ku jos ei tajuu vivahteita ja strategisen älyn, luovaa rauhallisempaa vaihetta.

        tai evoluutio..onhan sekin aika hidastempoinen, mut täytyy olla kyl aika yksinkertainen jos väittää sitä yksinkertaiseks..voi äiti mikä maaailma.

        Vertaa tosiaan vaikka jääkiekkoon, siinä tapahtuu koko ajan, eikä ehdi pitkästyä... Eikä tarvi katsoa mitään gigoloita, jotka esittää teatteria jalkapallossa...


    • ovat nämä

      kuumaveriset sakemannit?

      Nauran heidän kuumaverisyydelleen ja aina heidän huumorilleen.

      • työvoimaa

        Eikös suurin osa pelaajista ole syntyään muun maalaisia kuin saksalaisia.


      • Suomen?

        Kuinka monella Suomen jalkapallomaajoukkueen pelaajista jompi kumpi vanhemmista on kuumista maista tai yleensä ulkomaalaistaustainen?


    • löytys

      Onhan meilläkin näitä tummia ihmisiä kuten somalit tai romaanit. Miksei heitä päästetä maajoukkueeseen?
      Toisivat vähän tulisuutta peliin.

      • on Aleksei Eremenko

        Ainoa tulinen tällä hetkelläon Aleksei Eremenko, niin valitettavaa kuin se onkin, tuntien kyseisen henkilön kusipäisyyden. Ainoa joka USKALTAA ja on oikeasti luova. Kauhistuttaa katsoa Suomea jälkeen Litmasen, KAIKEN rakentaja on poissa.


    • Näin on

      Minusta jalkapallo on yksinkertaisten miesten yksinkertainen peli.

      • mut

        ..jos jalkapalloa pelinä väittää yksinkertaiseksi, se kertoo kyl enemmän kirjoittajasta itsessään..jalkapallo on luovinta, strategisinta, herkintä ja oivaltavinta, mitä miehet on ikinä rakastanut.

        Tairat olla vaan mustasukkanen ;)

        No hard feelings baBy!!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      46
      5720
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      240
      5511
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      235
      2983
    4. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      82
      2742
    5. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      148
      2496
    6. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      70
      2139
    7. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      49
      2026
    8. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      71
      1868
    9. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      213
      1784
    10. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      187
      1389
    Aihe