radio ei kuulu hyvin

asensin procemaxin soittimen autoon ISO-liittimen kanssa,mutta pitääkö se sininen piuha liittää johonkin(power antenna tms.) kun ei radio kuulu selvästi? autossa ei ole sähköantennia.
5371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sininen johto ei liity radion kuulumiseen. Sillä ohjataan juurikin mahdollista moottoriantennia tai vahvistinta.
Kato että antennin johto kunnossa.

Äänestä

autoissa on antennisignaalin vahvistin esim. volkkarit. Se saa käyttöjännitteensä juuri ko. piuhasta.

Äänestä
  • auto on passatti ja ennen siinä oli sonyn cd soitin ja radio kuulu erittäin hyvin,kaikki kanavat.
    täytyypä sittenkin kokeilla tuota sinisen johdon kytkentää...

    Äänestä

  • jepulis kirjoitti:

    auto on passatti ja ennen siinä oli sonyn cd soitin ja radio kuulu erittäin hyvin,kaikki kanavat.
    täytyypä sittenkin kokeilla tuota sinisen johdon kytkentää...

    Korjaantuiko ongelmasi ton sinisen piuhan kytkemisellä ja mihin sen sitten kytkit?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jepulis kirjoitti:

asensin procemaxin soittimen autoon ISO-liittimen kanssa,mutta pitääkö se sininen piuha liittää johonkin(power antenna tms.) kun ei radio kuulu selvästi? autossa ei ole sähköantennia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu