Järkyttävää

Venäjällä teippaavat sairaaloissa vauvojen suut umpeen koska hoitajat eivät jaksa kuunnella itkua.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6319439.stm
2467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jep kamalaa jos näin.
Mutta ei aleta yleistämään,
yl. venäjällä lastenlekurit huippuja, jo soviet ajalta.
Esim synnärillä ollaan viikko, totutellaan ja opetellaan kun taas täällä lähetetään himaan 48h jälk synnytyxen.Muutenkin lapsia rakastetaan yl paljon enempi ku täällä, siellä lapset prioriteetti ympäristössä.

Äänestä
  • nyt alkaan yleistään,'eihän täälläkään joka lastentarhas yrjöä kait syötetä lapsille----

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.free.. kirjoitti:

Venäjällä teippaavat sairaaloissa vauvojen suut umpeen koska hoitajat eivät jaksa kuunnella itkua.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6319439.stm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu