Tietokone

+ televisio

Eli TAAS ongelmia koneen kanssa. Kone on siis tuo HP Pavillon m9062, käyttiksenä Vista. Näyttö on Compaq V700 ja näytönohjain NVIDIA GeForce 8600 GT.

En saa tietokonetta näkyviin telkkarista (klooni-tilassa). Telkkarista ei näy ku normaali tv-ohjelma, tietokoneen näyttö menee pimeeks, eikä siitä tilasta pääse mitenkään pois; ei auta Esc, Del, Ctrl Alt Del eikä mikään, vaan kone pitää sammuttaa virtanapista. Kun yrittää käynnistää uudelleen, niin ei mene Windowsin kirjautumiseen asti, vaan pitää käynnistää uudelleen vikasietotilassa sekä tehdä järjestelmän palautus. Tämän jälkeen kone toimii normaalisti, mutta jos erehtyy kokeilee uudestaan sitä telkkarista näkymistä, niin saman ruljanssin joudut tekemään!
Siihen asti se toimi ihan normaalisti telkkarin kanssa kunnes joutu asentaa käyttiksen uudestaan, kun kone ei yhtäkkiä käynnistyny enää edes vikasietotilassa!

2

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "ei näy?" on myös TAAS ongelmia samanlaisen koneen kanssa tuolla HP-ketjussa...

      • oon se sama

        En nähny eka sitä oikeeta eli näytönohjain-palstaa niin ehin kirjailla pariin muuhun ton.. Eiks kellää oo mitää hajuu mitä tolle vois tehä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4582
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      12
      2757
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      178
      1815
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      261
      1620
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1510
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1367
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1317
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      73
      1301
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1272
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1006
    Aihe