On surullinen olo, suorastaan tukahduttava.
pitkä aikainen ystävämme musta-valko-harmaa cockerspanielimme nukkui pois eilen 9v ja 2kk vanhana.
Neiti lopetti vain yks kaks syömisen ja alkoi olla apeana, seuraavana päivänä hän pääs lääkäriin jossa todettiin pikkuisellemme keuhkoputkentulehdus ja 40astetta kuumetta.
Hän sai kipu lääkkeen ja antibiotteja ja lääkäri sanoi hänen olevan jo seuraavana päivänä parempana, mutta toisin kävi, kotiin päästyä pikkuisen neitimme sydän ei enää kestänyt ja hän nukahti ikuiseen uneen kotimme eteisen kynnyksellä.
Koira oli vanhempieni, mutta kukaan ei ollut hänen kanssaan läheisempi kuin minä ja toinen koiramme 11 ja ½vuotias kultainennoutajamme, meillä oli erityinen side hänen kanssa ja nukuimme yhdessä ainakun näimme ja tehtiin kaikki asiat yhdessä, vaikka olisin käynyt vain kaupalla tai missä tahansa hän istui autossa aina mukana ja kun olin lähdössä vanhemmiltani kotiin hän istui autossa aina valmiina lähtöön, mukaan en voinut ikävä kyllä ottaa koska minulla on ihan pieni asunto missä hän ei viihtynyt kun isossa talossa ja pihassa tottunut elämään.
kaipaan häntä hirveästi ja olen itkemisestä aivan turta, tällä hetkellä olen vanhemmillani ja pelkään lähteä huomenna kotiin mutta työt kutsuu.
olen huolissani kultaisestanoutajastamme joka on elämänsä aikana joutunut jo haudata 3 kaveria, edellisen cockerimme silloin kuin kultsimme oli itse pieni ja cockerimme 12v, kanimme ja nyt tämän, pelkään miten hän kestää.
onko kellään neuvoja ja kokemuksia jotka voisivat helpottaa surussa...
kaipaus on kova, mutta onneksi on vielä toinen neitimme, joka hieman helpottaa asiaa ja jonka takia pitää jaksaa..
suru puserossa
surullinen x2
1
530
Vastaukset
- osaa..
Tunne on varmasti kamala, olen itse kokenut saman, siinä meni vuosia ennenkuin pystyin asiasta edes puhumaan itkemättä ja ajattelemaankaan toisen koiran hankkimistä. Mutta kyllä se siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2597171SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2713784Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti403628"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2632523Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa272006SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1521932Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401907Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1271815Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää101683Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm151304