Harrastelijafutista

Turussa?

Olisin kiinnostunut pelailemaan, ihan aloittelijatasolla. Kouluaikojen jälkeen ei ole jalkapalloon tullut koskettua..
Etsin Turusta siis nimenomaan harrastelijoista koostuvaa joukkuetta, joka kokoontuisi harjoitusten ja pelien merkeissä pari kertaa viikossa. Olisiko jollakulla tietoa?

3

802

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löytyykö?

      Ainakin monessa kunnassa lähistöllä (Rusko, Parainen, Masku...) on naisten joukkueita, tarkoittaa siis yli 18v.

    • nkenkä

      Kyllä Turusta sellanen löytyy, mene tuwen kotisivuille ja sieltä jalkapallo kohtaan ja kato uutisista, ni siellä maininta uudesta harrastenaisfutis joukkueesta ja sieltä löytyy yhteystiedot, josta voi harjoitusaikoja ym. kysellä

    • futikseen...

      Kiva, että "kohtalotovereita" löytyy...
      Tosin mulla olis etsinnässä vastaava ryhmä, mutta Espoosta...oman lapsen jalkapalloharrastusta (useamman vuoden) kentän laidalta seuranneena itsellänikin on herännyt innostus pelaamiseen... =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1014
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      868
    3. 62
      863
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      45
      834
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      48
      771
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      684
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      639
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      526
    Aihe