Pekalle

Vastasit eilen kojeajo tuntemuukseeni uudesta tojosta.Kyllä olen edelleen sitä mieltä,että uusi ave on huono ajaa ja melusa tietyillä osuuksilla.Siksi valitani on uusi vectra.Aivan sama mitä tuulilasi sanoo.Ihailen tuota vafanaattisuuttasi tojoa kohtaan.Käykää muutkin ajaa uutta avensista kovalla tuulella karkealla asfaltilla.
8541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

minulle mitenkään kuulu mutta Opel Vectra?
Siis ei se Avensis niin huono voi olla että Toyotan sijasta ostaa Opelin..

Eikös ne Opelit ole aika pommeja..
hajoavat alta aikayksikön..
korjaamokäyntejä toisensa perään..

Mutta luulis että jos uuden ostaa niin pitäishän sen kestää

Onnea valinnallesi

Äänestä
  • Otin riskin kaverilla on 600000km ajettu c vectra,ei oo ollu vikoja.En väitä avensista huonoksi varmasti kestävä ei vaan tuntunu hyvältä.

    Äänestä

Tuossa aamulla vastasin tuohon sinun kirjoitukseesi, kun se oli minusta aika provosoiva. Minusta näytti vähän sille, että tarkoituksesi oli pelkästään v****. Niin kuin itse aamulla sanoin, niin minun puolesta saat ajaa millä autolla vain haluat, ja on ihan mukava jos olet tyytyväinen.

Minun puolestani saat olla myös ihan mitä mieltä tahansa Avensiksesta, sillä ei ole minulle mitään väliä, mutta sinun sanomisesi ei ole ainoa totuus tässä maailmassa. Luotan kuitenkin enemmän noihin Tuulilasin ja TM:än sanomisiin, kuin kaltaistesi Saksalaisella kansanautolla ajavien provosoiviin mielipiteisiin. Mukava on kuitenkin tiputtaa välillä teikäläisiä maan pinnalle...

Äänestä
  • ...on meidän toyopoikien uusi kingi!!!
    Upea mies kertakaikkiaan. Tietää autoista kaiken ja häntä uskokaamme!!!

    Äänestä

  • Hei Pekka, etkö sä saatana ymmärrä, että olet täällä toisten harmina riekkumassa.
    Luet Tuulilasia ja Tekniikan maailmaa.
    Hyvä kun et kerro näitä juttuja omina kokemuksinasi ja tietoina,ja laitat linkkejä tänne Toyotan myyntiluvuista ihan niinkuin ne nyt kiinnostaisivat ihmisiä siinä määrin mitä luulet.

    Sulla ei taida itselläs olla elämää, kunhan jauhat paskaa täällä.

    Saatanan mollukka häviä jo täältä.

    Äänestä

on nyt 6000km, ja hyvin on tuntunut pysyvän tiellä. Et sinä näissä hintaluokissa löydä äänetöntä autoa. Ei ollut Voyagerkaan sellainen, vaikka oli eri hintaluokassa Avensiksen kanssa.
Eipä tässäkään tarvitse stereoita huudattaa täysillä millään alustalla. Ihan normaali puhetaso käy.
Ja kyllä se kulkee suoraan tuulellakin.

Äänestä

Pekka on pöhnässä.
Ei kukaan terve tuollaista tee.
Pekka on pipi.

Äänestä

Ihmisiä on erilaisia toinen tykkää toisesta asiahan on selvä ettei jokainen voi tykätä samasta asiasta.
Tärkeintä on löytää auto jolla tykkää ajaa eikä kadu ostostaan.
Vaikka opelin maine on mitä on mutta tällä hetkellä kaikkien autojen pitäisi olla yhtä hyviä paitsi esim lada.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joskitt i kirjoitti:

Vastasit eilen kojeajo tuntemuukseeni uudesta tojosta.Kyllä olen edelleen sitä mieltä,että uusi ave on huono ajaa ja melusa tietyillä osuuksilla.Siksi valitani on uusi vectra.Aivan sama mitä tuulilasi sanoo.Ihailen tuota vafanaattisuuttasi tojoa kohtaan.Käykää muutkin ajaa uutta avensista kovalla tuulella karkealla asfaltilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu