Larnakaan

Hei!

Haluaisin saada Larnakasta lisätietoja!
Minkälaisia kokemuksia teillä on?
Mitä nähtävää kaupungissa on ja hyviä ruokapaikkoja?
Minkälainen hotelli Atrium on?
Kuinka hygieninen Kypros on? Saako helposti esim. vatsataudin?
Myös muutakin voitte kertoa Larnakasta ja Kyproksesta!

Kiitokset! :)
2582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

viikon keväällä, juurikin hotelli Atriumissa. Hotelli oli aika pettymys, aivan keskellä keskustaa ja huoneet, varsinkin kylpyhuone oli aika siivottoman oloinen. Larnaka ja Kypros muuten oli aivan ihana! Iltaisin oli turvallista kävellä kaduilla ja paikalliset ihmiset olivat ystävällisiä. Larnakassa on jonkin verran ostos mahdollisuuskia (myös kunnon merkkiliikkeitä), ruoka on hyvää ja rantakadulta löytyy pubeja, tavernoita ja pari yökerhoa. Kulkuyhteydet muihin Kyproksen kaupunkeihin on hyvät, bussilla pääsee halvalla, joten kannattaa pari päivää ainakin uhrata muissa kohteissa käymisessä, esim. Ayia Napassa.. Larnakaan tykästyin myös siitä syystä että se ei ole perinteinen turistirysä kohde, suomenkieltä ei paljon kuule joka toiselta vastaantulijalta. Lähtisin sinne koska tahansa uudestaan! Oikein hauskaa lomaa teille! Ja terveisiä Atriumin allasbaarin baarimikoille! :)

Äänestä
  • Olimme viikon Larnacassa kesäkuun alussa. Hotellina Atrium. Pidimme paikasta, hotelli oli keskeisellä paikalla, lähellä ranta ja shoppailukadut. Hotellin taso ei ollut kummoinen, mutta ihan normaali/riittävä minusta. Kunnon ruokakauppaa emme onnistuneet löytämään, vaan ostimme juomamme ym. pikkujutut läheisestä kioskista. Rantakadun varrella on tosiaan paljon kahvila/pubi tyyppisiä ruokapaikkoja, joissa söimme yleensä aamupalaa ym. Illalla ravintoloissa ei ollut tunkua, mm. Black Turtle -ravintolassa olimme tiistai-iltana ainoat asiakkaat. Sen Meze on kyllä aivan mahtava, kävimme siellä uudestaan lauantaina, jolloin paikassa myös elävää musiikkia. Linnoituksen takana rantakadulla on myös paljon ruokapaikkoja, samoin siinä juuri ennen sitä linnoitusta. Ruoka oli joka paikassa hyvää ja palvelu ystävällistä. Suosittelen Larnacaa, voisin lähteä sinne uudelleen. Oikein hyvää matkaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lomaa odotellessa kirjoitti:

Hei!

Haluaisin saada Larnakasta lisätietoja!
Minkälaisia kokemuksia teillä on?
Mitä nähtävää kaupungissa on ja hyviä ruokapaikkoja?
Minkälainen hotelli Atrium on?
Kuinka hygieninen Kypros on? Saako helposti esim. vatsataudin?
Myös muutakin voitte kertoa Larnakasta ja Kyproksesta!

Kiitokset! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu