Olen vaihtamassa kaikista suksistani ja rullasuksistani Salomonin pilotit Rottefellaan ja niinpä kysyisinkin että mikä ero on NNN NIS ja NNN R3 siteillä? Kummat kannattais laittaa, kun kyseessä on kilpahiihtäjä? Entä onko kellään kokemusta monojen tilaamisesta verkoitse? Olen vaihtamassa Fischerin monot Alpinaan, mutta niitä ei tunnu löytyvät mistään urheiluliikkeistä, joista olen niitä kysellyt. Onko kellään kokemusta esim. www.mysports.fi sivusolta tilaamisesta (onko luotettava) tai olisko jollain jotain muuta urheilun nettikauppaa tiedossa mistä niitä monoja voisi tilata?
Monojen hommaamisessa on kiire, kun perinteisen monot hajosivat eilen (rauta irtosi siitä nokasta!) ja vapaan monot ei meinaa pysyä kiinni kun nauhanlukitussysteemit on rikki ja ne pitää vetää niin tiukalle ja sitten vielä solmuun niin että nilkat hirttyy.
Rottefellan siteet ja Alpinan monot
5
2037
Vastaukset
- Ota yhteyttä
Kärkkäinen myy Alpinaa. Sieltä saa monoja ja voisivat innostua tukemaan sinua.
- Sama kuin edellinen
NIS on se suksessa oleva kisko johon se Rottefellan side tulee kiinni. Se side on sitten varmaankin paras mahdollinen.
Hyvä päätös mutta kalliiksihan se tulee ilman sponsoria.
Tervehenkiselle hiihtäjälle on nyt hyvä hetki yrittää. Kysy Jussin firmasta, eihän se mitään maksa. Saa sieltä ainakin ne monot. - nimenomaan
Sama kuin edellinen kirjoitti:
NIS on se suksessa oleva kisko johon se Rottefellan side tulee kiinni. Se side on sitten varmaankin paras mahdollinen.
Hyvä päätös mutta kalliiksihan se tulee ilman sponsoria.
Tervehenkiselle hiihtäjälle on nyt hyvä hetki yrittää. Kysy Jussin firmasta, eihän se mitään maksa. Saa sieltä ainakin ne monot.tervehenkisellä..heh, heh. Hyvin sanottu.
Sama kuin edellinen kirjoitti:
NIS on se suksessa oleva kisko johon se Rottefellan side tulee kiinni. Se side on sitten varmaankin paras mahdollinen.
Hyvä päätös mutta kalliiksihan se tulee ilman sponsoria.
Tervehenkiselle hiihtäjälle on nyt hyvä hetki yrittää. Kysy Jussin firmasta, eihän se mitään maksa. Saa sieltä ainakin ne monot.Sainkin tilattua ne Alpinat Prisman kautta, luojan kiitos. Ja siitä tervehenkisyydestä en hiihdon yhteydessä puhuisi lol.
- monosta lisää
Zip1 kirjoitti:
Sainkin tilattua ne Alpinat Prisman kautta, luojan kiitos. Ja siitä tervehenkisyydestä en hiihdon yhteydessä puhuisi lol.
Alpinan monoahan on normaalisti saatavilla vaan yhdellä lestikoolla, mutta tilauksesta on mahdollista saada hieman kapeamalla lestillä myös.
Puhuttaessa siis Alpinan kilpamonoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645240Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti692485- 2682406
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362359Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191694Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191488Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai521084Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131043- 891016
- 66947