Pellittiä häkkiin?

Hei!

Voisiko häkissä käyttää purujen sijasta pellittiä, joka on tarkoitettu ihan takan lämmittämiseen?
3236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ITSE KÄYTÄN VAPO PUUPELLETTIÄ, JOTA SAA AGRIMARKETISTA JA MAKSAA N. 8E 20KG. ELI EDULLISTA ON..

Äänestä

Itseasiassa pelletti on paljon parempi vaihtoehto, kuin tavispuru. Puru pöllyää ja ärsyttää täten rottien hengitysteitä.

Vapon puupellettiä voin itsekkin lämpimästi suositella. Hajoaa jauhoksi, mutta painuu pohjaan eikä sieltä juuri pöllyä. Eivätkä rotat kuitenkaa niin paljon kuspaile, että sitä jauhoa ois häiritsevästi.

Äänestä

Moi.. Ei sillä kuivikkeilla niin väljä ole onko ne puruja vai pellettejä mutta purut haisevat enemmän ja pöllyävät helpommin. Ja minun rotilla on käytössä pellettejä. Pelletit on ihan hyvä vaihtoehto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pkk kirjoitti:

Hei!

Voisiko häkissä käyttää purujen sijasta pellittiä, joka on tarkoitettu ihan takan lämmittämiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu