hautapaikka helsingissä,eli mihin hänet on haudattu,kuka tietää,missähän se olisi ja oliko hänellä lapsia?
Kiitos etukäteen tiedoista!
Regina Linnanheimo-Mörnerin
16
8692
Vastaukset
- aivan salainen
ei lapsia.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Regina_Linnanheimo
Sisar Rakel Linnaheimo haudattu sinne viimeksi
Reginan leffat http://www.elonet.fi/name/he2n1b/ ja Rkelin
http://www.elonet.fi/name/he2b7l/- Korjaus
Rakel on kylläkin haudattu Hietaniemen hautausmaalle
- elokuvat jne
- elämää ja
ja puoliso oli hienoa ruotsalaista aatelissukua, kreivi Carl Robert Mörner, arkkitehti ammatiltaan
http://members.fortunecity.com/ph001/ReginaLinnanheimo/bio/bio06.html
http://www.turunsanomat.fi/ajassa/?ts=1,3:1007:0:0,4:7:0:1:2000-10-26,104:7:58169,1:0:0:0:0:0:
http://www.taidemuseo.fi/suomi/tennispalatsi/lisat/3.1tulioregina.html - Reginan ihailija
Reginan hauta löytyy helposti Pornaisista melko pieneltä hautausmaalta sukuhaudasta.
- Tiina73
Regina on haudattu Pornaisiin, jossa Regina vietti kesiään ja Reginalla ei ollut lapsia.
- Tellestiina
...googlettamalla löysin valokuvan Reginasta pieni poika sylissään. Jossakin toisessa valokuvassa Regina näyttäisi olevan raskaana. Jos hänellä oli poika, niin missä tuo poika kasvoi aikuiseksi, ja mitä muuta hänestä tiedetään?
- Anonyymi
Tellestiina kirjoitti:
...googlettamalla löysin valokuvan Reginasta pieni poika sylissään. Jossakin toisessa valokuvassa Regina näyttäisi olevan raskaana. Jos hänellä oli poika, niin missä tuo poika kasvoi aikuiseksi, ja mitä muuta hänestä tiedetään?
Istui lentokoneessa vieressäni. Kertoi olevansa Regina Linnanheimon poika. Kasvanut lastenkodissa. Asui tuolloin 2015 Tenriffalla. Ikä nyt noin 75v.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Istui lentokoneessa vieressäni. Kertoi olevansa Regina Linnanheimon poika. Kasvanut lastenkodissa. Asui tuolloin 2015 Tenriffalla. Ikä nyt noin 75v.
Oikeastiko? - Siksi kysyn, kun keskustelupalstoilla on myös paljon trolleja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeastiko? - Siksi kysyn, kun keskustelupalstoilla on myös paljon trolleja.
Kuka kysyy Regina Linnanheimon pojasta ?? Kyllä kyllä lennolla Tenerifa Helsinki istui vieressäni kertoi tarinaansa. Vuosi oli 2014 tai 2015 siis täytyy olla nyt n. 80v. Vaalea mies, tyylikäs asunut kauan Teneriffalla. Surullinen lapsuudestaan...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka kysyy Regina Linnanheimon pojasta ?? Kyllä kyllä lennolla Tenerifa Helsinki istui vieressäni kertoi tarinaansa. Vuosi oli 2014 tai 2015 siis täytyy olla nyt n. 80v. Vaalea mies, tyylikäs asunut kauan Teneriffalla. Surullinen lapsuudestaan...
Mielenkiintoinen tieto, en tuota epäile. Tuntuu saavan vahvistusta niille kuville jotka olen nähnyt. Wikipediakin mainitsee jostain elokuvasta, jossa Rehina näyttää tukevoituneen. Eipä olisi nykyään mikään salattava asia, päin vastoin.
- Katsojax
Joku on nuo kuvat nyt poistanut. Nekö siis haluttiin salata?
- Anonyymi
Lennolla Teneriffa Helsinki istui vieressäni mies,kertoi olevansa Regina Linnanheimon poika. Vuosi 2014 tai 2015. Kertoi lapsuutensa olleen lastenkoti Helsingissä. Asunut kauan Teneriffalla. Ikä tuolloin ehkä 75v
- Aini-Anna_Kiimainen
En tiedä. Silmiä säilötään kansallismuseossa.
- Anonyymi
Jossain elämäkertakirjassa kerrottiin, että Leif Wager ja Tauno Palo olivat kerran oikein fyysisesti tapelleet Regina Linnanheimon suosiosta. Olikohan poika jommankumman?
- Anonyymi
"Linnanheimo ja Teuvo Tulio (1912–2000) olivat paitsi pitkäaikaisia työtovereita, myös elinikäisiä rakastavaisia. Elokuvakiinnostuksen kautta heistä tuli ystäviä ja vähitellen myös epäsovinnainen pari. Linnanheimo ja Tulio eivät koskaan avioituneet, menneet kihloihin tai edes asuneet yhdessä. He eivät myöskään julkisesti tunnustaneet suhdettaan, joten se ei ollut kovinkaan yleisessä tiedossa."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Regina_Linnanheimo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455663Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3205487Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934691Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692521Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y92186Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva181958Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt541955Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu361894Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont341839Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi841762