Mähän sanoin! Espanja on ylivoimaisesti paras maa Euroopassa. Ei kukaan pysty pysäyttämään tämän päivän Espanjaa. Ei ainakaan aneeminen paska-Saksa. Hieno voitto. Hyvä Espanja!
Espanja on mestari
Me voitettiin!
12664
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
EI SAKSA KOKO KISOISSA OLE HUONOSTI PELANNUT
No saksa Pelannu Upeat Kisat < ei Muuta voi sanoa
OLISIN TOIVONU SAKSAA < MUTTA ESPANJA RIKKOI 44 V KIROUKSEN
Esjanja voitti tän kunnialla! Hyvä!
Sieltähän se voitto tuli ja samalla nats.. siis sakemannit lyötyä. Ei edes Ballacin itkut auttanu.
Hyvä Espanja !
POJILLA KESTI 44 V VOITTAA EM-KULTAA...HIENO HOMMA ESPANJA..SAKSA PELASI LOISTAVAT KISAT
BARCELONA JA REAL BETIS JA REAL BETIS JA FC BARCELONA JA TENERIFE.OLISI UPEAA VIETTÄÄ TALVETKIN ESPANJASSA JA SEURATA FUTISTA SIELLÄ JA KÄYDÄ KANARIALLA 72 18-90 KERTAA JA 44 28-72 KERTAA JA SITTEN 150 KERTAA VIELÄ TENERIFFALLA JA MALLORCALLA JA GRAN CANARIALLA JA SITTEN LANZAROTELLA JA KULKEA BARCELONA TAI REAL BETIS PAITA PÄÄLLÄ
Totta kai Espanja voitti. Kylhän mä sen tiesin koko ajan. Olen paras. Ja Espanjahan voittaa seuraavat pari kolme EM ja MM skabaa, sehän on selvä. Hei neiti... pari sangriaa, kiitos. Si si, muchas gracias!
Niin ja muistinhan mainita, että asun talvet Espanjassa. Por favor...
Kyllä Saksa oli niistä mahdollisista Espanjan pysäyttäjistä kärkikastia. Kovin moni muu ei olisi pystynyt tarjoamaan noinkaan tasaista vastusta. Peli päättyi vain 1-0.
Espanja on mestaruuden ansainnut ja varmasti tämän hetken paras joukkue Euroopassa. Mutta, parhaasta päästä on Saksakin. Finaalipaikka ( Saksan 6. EM-finaali!) ei ole huono saavutus sekään.
Sinällään mielenkiintoista nähdä miten Espanja pärjää parin vuoden kuluttua MM-kisoissa. Suurin osa nykypelaajista ainakin jatkaa.
Coño! Campeones!
Viva España!
TOMA YA!!!!