Lähitulevaisuudessa olen joutumassa eturistisiteen korjaustoimenpiteeseen. Vakuutusyhtiöllä on vaihtoehtoina Orton, Dextra ja Klinikka22 Helsingin alueella. Tutut on suositelleet Ortonia, onko muita mielipiteitä?
Onko kokemuksia Ortonista?
5
3067
Vastaukset
- korjauspaikat
Vakuutusyhtiöt jännästi valitsevat saamansa alennuksen perusteella talon, eivätkä varsinaista tekijää. Sulla taitaa olla huono vakuutus, jos ei saa valita ite paikkaa vaan pitää tyytyä vakuutusyhtiön valintaan.
Vaihtoehdoistasi valitsisin Ortonin.- kyllä
menisin minäkin.
Avokkini leikattii siellä ja hyvää oli palvelu, talo täynnä ammattilaisia . - Nimetön
Saan kyllä ihan vapaasti valita minne tahdon mennä, ei ole pakko niihin vakuutusyhtiön kumppaneihin tyytyä. Siinätapauksessa vain joutuu itse ensin maksamaan toimenpiteen ja periä sen sitten vakuutuksesta.
Ortoniin päädyin vain kuulemieni hyvien kokemusten vuoksi, itsellä kun ei ole mitään hajua näistä asioista. Ja ei tarvitse rahan kanssa pelata, maksu menee suoraan yhtiöstä sairaalalle.
Ortopedi minua preppasi juuri tässä leikkauspaikan valinnassa ja kertoi sen että potilaalla on oikeus päättää näissä asioissa itse eikä olla vain kuuliaisena vak.yhtiön päätöksiin.
Tätä en tiennyt kun magneettikuvaukseen sain maksusitoumuksen, silloin vakuutus osoitti minut suoraan magneetti-Ortoniin, koska en ollut esittänyt toivetta sen suhteen.
Niinpä nyt viisaampana ilmoitin heti kättelyssä tahtovani Ortoniin....
- mieluiten
Ettei tartte uudestaan leikata,parhaat lääkärit ja uusin tieto/taito!
- lääkärin saa valita
sen leikkaavan lääkärin saa valita itse, vaikka menisitkin jonnekkin noista vakuutusyhtiön kumppanuus sairaaloista...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2474639Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii773086- 472473
- 281813
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451777- 811470
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851295PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69958
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894