onko tietoa jollakin asiasta jos lisää muistia asus Eee pc 4g:hen nyt konessa on muistia 512mg ja jos lisää 2g onko sillä vaikutuksia sivujen ja videoiden nopeampaan aukeamiseen kiitos tiedosta
asus Eee pc 4g
auttaaako
4979
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tähän miniläppäriin edes pysty lisäämään normaalia läppäri SO-DIMM DDR palikoita vaan näissä on jokin oma palikkansa ja normiläppärimuistit ei siis käy.
ja toi hitaus voi johtua myös siitä että jos käytät mobiililaajakaistaa, varsinkin jos se kaista on saunalahden kaista- elisankin kaistat on hitaita mutta saunalahden vielä hitaampia koska sauna saa vaan osan elisan verkon kapasiteetista käyttöön. tämän oon ite huomannut testatessani samalla laitteella mutta käyttäen vuoroin elisan ja vuoroin saunan korttia.
on totta mulla on saunalahti liitymä tv3 pätkii mikä olisi paras liitymä ?
tietenkin paikkakunnasta riippuen, 1. dna ja 2. elisa. Tietenkin voi olla paikkoja joissa molemmat yhtä hyviä, tai molemmat yhtä heikkoja. Sonerasta mulla ei ole minkään valtakunnan kokemusta mutta noista muista on. Myös Saunalahdesta.
Kiinteä laajakaista tietenkin on vielä parempi vaihtoehto mutta mobiilillakin pärjää ainakin jos on todistettavasti vahvassa kentässä ja jos sillä alueella sattuu vielä olemaan HSDPA ja HSUPA jotka nostaa 3G-verkon nopeutta perus 384 kbps:tä aina 2 Mbps:ään asti (tää siis download-nopeus, en muista mikä on maksimi tällä hetkellä HSUPA:ssa joka on upload-nopeutta nostava toiminne)
Kingstonilta löytyy muisti 2 gigaan asti joka sopii EeePc:n eikä maksa edes paljon, ihan yleisesti Asuksen löppäreissä käytettyä kamaa jota löytyy lähes joka alan liikkeestä.
http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/modelsinfo.asp?SysID=47120&mfr=ASUS/ASmobile&model=Eee PC 4G Surf (Black) Notebook&root=&LinkBack=&Sys=47120-ASUS/ASmobile-Eee PC 4G Surf (Black) Notebook&distributor=0&submit1=Search
Vai onko tässä erilainen muisti kun tossa Surf-mallissa, epäilen ettei ole vaan on sama.