Hotelli Kleopatra Royal Palm???
Kuuluu all in clusive hotelleihin
Kertokaa toki kokemuksia noin ihan yleensä all in clusive hotelleista Turkiss, ensimmäinen kerta all in clusive hotellissa!
Kuuluu all in clusive hotelleihin
Kertokaa toki kokemuksia noin ihan yleensä all in clusive hotelleista Turkiss, ensimmäinen kerta all in clusive hotellissa!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Yleensä käteen laitetaan ranneke tyyliin särkänniemi, merkiksi siitä että on AI-asiakas.
Pakettiin kuuluu ruoka, välipalat ja kaikki juomat, myös paikalliset alkoholijuomat. Poikkeuksia voi olla, kaikkialla ei kuulu esim. viinit illallisella. Maksullisia juomia voi olla esim. erikoiskahvit ja vastapuristettu mehu aamiaisella.
Erikseen maksettavia esim. jäätelöt.
Hotellin puolesta järjestetään yleensä aktiviteetteja (vesijumppaa, pelejä, vatsatanssiopetusta, yms) ja iltaohjelmaa hotellin tiloissa/altaalla.
Ruokailu yleensä buffet-tyyppisesti, voi olla esim pientä kattausmaksua vastaan ruokailla myös a la carte:ssa, tuolla voidaan veloittaa ruokajuomat erikseen. Hotellin oma politiikka selviää parhaiten paikan päällä, mutta pääosin "kaikki" kuuluu hintaan, juomat laseittain/hanasta, ei pulloissa.
All Inclusive on tässä kyseisessä hotellissa melko huono, mutta mm. Dominikaanisessa tasavallassa on Viwa Wyndham hotelleissa todella hyvät All Inclusivet.