Taas eee pc asiaa :)

Nätti, ihana ja todellakin kannettava mutta,mutta miten siihen asennetaan Samsung SCX-4200????
7451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • se ongelmani, olen hakenut ja asentanut ohjelmia ja ne toimivat. Tuota Samsungia se ei vain anna laittaa vaikka olen pääkäyttäjä????

    Äänestä

  • Sara kirjoitti:

    se ongelmani, olen hakenut ja asentanut ohjelmia ja ne toimivat. Tuota Samsungia se ei vain anna laittaa vaikka olen pääkäyttäjä????

    >...ei vain anna laittaa...

    Tuleeko selvä ilmoitus että oikeudet ei riitä vai tulostus ei vaan toimi.

    Ei kai tuo ole sen kummempi tulostin kuin mikään muukaan?

    Äänestä

Vaihdoin windowsin käyttikseksi ja portable softat sisään =) Nyt on kivaa ja en enää ihmettele miksi alkuinnostus linukkaan lopahtaa niin helposti, vastauksia kun ei vaan löydy.....

Äänestä
  • virustorjunnan ja palomuurin, kiinnostais itteeki laittaa XP miniin.

    Äänestä

  • puucee kirjoitti:

    virustorjunnan ja palomuurin, kiinnostais itteeki laittaa XP miniin.

    Windowsin tarvitsemat virustorjuntaohjelmat ja kaikenmaailman spyware-ohjelmat hidastavat konetta vähitellen aina vain enemmän. Minulla on 5 vuotta vanhassa Fujitsu Siemens pöytäkoneessa samalla levyllä sekä Windows XP ja Linux Ubuntu. Kun koneen (nykyisin todella harvoin) käynnistän Windowsiin, pelkkä käynnistysrutiini kestää niin kauan, että tukkani ehtii harmaantua. Ja sitten netin käyttö - jatkuvasti on nettiliikennettä sisään ja ulospäin, vaikka koneella ei edes tekisi mitään. "Turvallisetkin" mainos- ym. ohjelmat varaavat itselleen osan nettikaistasta ja hidastavat netin käyttöä. Samaa ei tapahdu Ubuntussa. Ubuntu käynnistyy kokonaan monta kertaa nopeammin, turhaa nettiliikennettä ei ole ja nettinopeuskin on SAMALLA koneella huomattavasti parempi.

    Nykyisin on hyvin harvoja tilanteita, jolloin käynnistän Windowsin. Yksi niistä on suomalainen DeLuxe Sku Jump -mäkihyppypeli, mikä ei vielä toimi Linuxissa. Juuri muuta syytä en nyt tähän hätään keksi XP:n käytölle, sain upouuden Epsonin monitoimilaitteenkin toimimaan täysin Linuxissa, kopioi, tulostaa ja skannaa.

    Miksi hyvät ihmiset haluatte saada pikkukoneelle käyttöä hidastavat virusohjelmat ja antispywareohjelmat? Ilman niitäkin pärjää, kun käyttää Linuxia. Ja käyttö on nopeampaa ja varmempaa.

    Äänestä

  • >vastauksia kun ei vaan löydy.....

    Vastauksia löytyy heti kun joku vaan viitsii kysyä. Sinulla ei ole koskaan ollutkaan mitään kirjoitinongelmaa muualla kuin mielikuvituksessasi. ;)

    Ei voi käsittää miten joku voi olla noin tyhmä että toimii vastoin omaa etuaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sara kirjoitti:

Nätti, ihana ja todellakin kannettava mutta,mutta miten siihen asennetaan Samsung SCX-4200????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu